Kwiecień 26 2024 01:05:12
GKS Tomaszów -LZS Łaziska 1-1, (0-1)
Na początek skromny remis na własnym boisku z LZS Łaziska.

Pierwsza połowa z przewagą gości. Zdobyli prowadzenie ale równie dobrze mogli dołożyć kolejne trafienie. GKS miał niezłą okazję do wyrównania strat po akcji Tomasza Budas z Krzysztofem Kurlejem. Piłka minimalnie minęła bramkę.
Po zmianie stron okres wyrównanej gry. Wreszcie dość szczęśliwie Tomasz Budas strzela na remis. Próba dośrodkowania i piłka wpada bramkarzowi za kołnierz. Trafienie dodaje skrzydeł gospodarzom zaś Łaziska słabną z każdą minutą. W kilka minut stwarzamy więcej okazji bramkowych niż w całym spotkaniu. Trafienie w słupek, w spojenie po rzucie wolnym, strzał z głowy po rożnym, czy strzał po akcji prosto w bramkarza to sytuacje w których każda mogła dać zwycięstwo. W przekroju całego meczu remis sprawiedliwy choć pewnie nie satysfakcjonuje w pełni żadnej ze stron. W końcowych minutach meczu oficjalnie zadebiutował w rozgrywkach A klasy Patryk Kiełbik. Kolejny mecz seniorów po świętach, 12 kwietnia ze Spartą Zebrzydowa.
bramka dla GKSu: T. Budas

GKS
Hałka, Paluch, Kizyma, M. Kubuś (Kiełbik), Kaleta, Bojanowski, Bąk, Mandżak, R. Szewczyk, Kurlej, Budas

rezerwa: Sudół, A. Kubuś

trening juniorów w środę o 17:00,
trening seniorów w środę o 18:00
Ruszają rozgrywki
W niedzielę rusza runda wiosenna A klasy. GKS Tomaszów gra na własnym boisku z LZS Łaziska o godz 14:00. Zbiórka o 13:00.

Przypominamy o treningach i zapraszamy szczególnie juniorów oraz wszystkich chętnych do gry w drużynie juniorów w środę o 17:00. W piątek pierwszy mecz juniorów z Majdanem Bolesławice.

Zmiana rozkładu treningów
Trening juniorów w środę o 17:00

Treningi
seniorzy: środa, piątek 18:00
juniorzy: środa 17:00, piątek 18:00

Ostatni sparing przed ligą w niedzielę na własnym boisku z Błękitnymi Studniska Dolne o godz 12:00. Zbiórka o 11:00

Życzenia świąteczne

Zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2015 Roku życzą Wam drodzy piłkarze, Waszym rodzinom oraz wszystkim sympatykom klubu
zarząd i trenerzy GKS Tomaszów Bolesławiecki.

Jednocześnie pragniemy Wam podziękować za całoroczną współpracę, pomoc i wsparcie naszych działań. Kończący się rok był dla nas bardzo udany – po latach starań otwarto nową siedzibę klubu, a obie nasze drużyny w rozgrywkach ligowych plasowały się na czołowych miejscach. Oby nadchodzący rok był co najmniej tak samo pomyślny i przyniósł Nam wszystkim spełnienia marzeń, zamierzeń, planów zawodowych oraz osobistych.

Piszą o nas
W najnowszym wydaniu gazety Dolnośląska Piłka ukazał się artykuł autorstwa pana Macieja Swół, pt. "Pasja ponad wszystko" dotyczący stron internetowych prowadzonych przez kluby sportowe.
Miło mi, że doceniono również naszą stronę, która w różnych wersjach funkcjonuje nieprzerwanie od 2007 roku. Autor artykułu poza tym niezwykle trafnie wskazał sens istnienia takich klubów jak nasz.

Gazeta jest wydawana przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu.
Strona. 15, warto poczytać.
TUTAJ
Remis 2-2 z LZS Brzeźnik
Remis 2-2 z LZS Brzeźnik w 14 kolejce A klasy.
bramki dla GKS:
Kurlej x2

Do przerwy GKS prowadził 1-0 po strzale Krzysztofa Kurleja. Wynik mógł być wyższy, gdyby nie niewykorzystany rzut karny przy stanie 0-0. W drugie połowie gospodarze podwyzszają na 2-0. Autorem bramki znów Kurlej. Nie wykorzystujemy tez okazji na 3 gola. Piłka wybita przez obrońcę trafia pod nogi Tomasza Budas, ten jednak strzela wprost w bramkarza gości. Tomaszów próbuje wytrzymać do końca meczu z korzystnym wynikiem, niestety albo zbyt głęboko się bronimy, albo zwyczajnie nie mamy siły w końcowych minutach. Niezła kontra LZSu w 80 minucie kończy się bramką kontaktową. Chwilę póżniej jest już 2-2. Szybkie wykonanie rzutu wolnego w środku pola, zagranie do przodu i mamy remis.

Dobrze że to już koniec rozgrywek w tym roku, bo najwyrażniej nasza gra nie wyglądała tak świeżo jak jeszcze we wrześniu. Teraz czas na zasłużony odpoczynek i wyleczenie urazów a od nowego roku ruszamy z przygotowaniami do rundy wiosennej. Z pewnością nie zabraknie treningów na sali, boisku i meczy kontrolnych.
Runda jesienna w liczbach
Podsumowanie rundy jesiennej seniorów w liczbach:

0 - zagraliśmy na zero z tyłu w 2 meczach (Łaziska i Łąka)
1 – pierwsza bramka w oficjalnym meczu A klasy: Marcin Kubuś i Wojtek Bojanowski
50 - złotych wydanych na żółte kartki
1170 - minut rozegrał Mirek Hałka, nieco mniej bo 1165 Czesław Kizyma, 1148 Krzysztof Kurlej, 1138 Marcin Kubuś, 1080 Andrzej Skóra, 1025 Daniel Mandżak, 1013 Dawid Tur, 1000 Tomasz Tomaszunas
5000 - złotych pozyskane na zakup strojów i dresów
620000 - zł wartość nowego budynku szatniowego wraz z wyposażeniem
Bezcenna - atmosfera w drużynie
16 listopada z Brzeźnikiem
Poniżej komunikat OZPN Jelenia Góra:

Komisja Gier – Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Jeleniej Górze informuje , iż decyzją z dnia 10 listopada 2014 roku postanawia rozegrać mecze „awansem” z rundy wiosennej sezonu rozgrywkowego 2014/2015 w terminach jak podano poniżej :

Klasa okręgowa – kolejka 17 2 kolejka z rundy wiosennej
15 listopada 2014 roku / sobota / godzina 13.oo

Klasa „A” grupa I, II , III
16 listopada 2014 roku / niedziela / godzina 11.oo 1 kolejka z rundy wiosennej

Klasa „B” grupa I , III , IV
16 listopada 2014 roku / niedziela / godzina 14.oo 1 kolejka z rundy wiosennej

Bardzo proszę o uwzględnienie faktu a mianowicie wzięcie pod uwagę zmianę gospodarza meczu w stosunku do terminarza rozgrywek z rundy jesiennej sezonu 2014/2015.

Z poważaniem

Andrzej Kowal

Zatem gramy w niedzielę u siebie z LZS Brzeźnik o godz. 11:00. Zbiórka o 10:00

trening we wtorek o 15:00 i piątek o 15:30

Podziękowanie
Po ostatnim meczu rundy jesiennej zawodnicy, działacze i przyjaciele klubu spotkali się by oficjalnie podsumować rozgrywki w rundzie i całym 2014 roku.
Pragniemy serdecznie podziękować Panu Mieczysławowi Żuraw, Pizza Tomato, Panu Marcinowi Kowal oraz Panu sołtysowi Franciszkowi Osip za udzielone wsparcie i pomoc w przygotowaniu tego spotkania. Wielkie dzięki, że zawsze jesteście z nami!
Dziękujemy wszystkim zawodnikom drużyny seniorów i juniorów za zaangażowanie i walkę na boisku. Razem tworzymy fajną, wesołą ekipę, która potrafi wygrać z każdym. Jesteśmy jedną DRUŻYNĄ.
Dziękujemy trenerowi Tomaszowi Benesiewicz i Czesławowi Kizymie za dobrą współpracę. Czesławowi Marnickiemu i Janowi Malinowskiemu za konstruktywne dyskusje i wnioski. Państwu Jolancie i Franciszkowi Sadowskim za duże zaangażowanie na co dzień i za wielką pomoc w organizacji zakończenia.
Jeden punkt ze Starymi Jaroszowicami
W 13 kolejce rozgrywek A klasy podejmowaliśmy KS Stare Jaroszowice.
Mecz walki. Sporo taktyki za to niewiele okazji bramkowych. W pierwszej połowie obie drużyny wypracowały po jednej. Najpierw efektowny rajd przez niemal pół boiska zrobił Krzysztof Kurlej. Świetny strzał i GKS prowadzi 1-0. Goście chwile później ripostują. Szybka akcja po przejęciu piłki i mocne uderzenie sparowane przez Mirka Hałkę. Niestety czyha blisko zawodnik gości i wykorzystuje dobitkę.
Po zmianie stron obraz gry był podobny. Tomaszów próbował przebić się przez defensywę gości, a ci z kolei dobrze kontrowali. Dwukrotnie świetną interwencją popisał się Hałka. Szczególnie ważna była ta z 87 minuty, gdy obronił w sytuacji sam na sam. Ostatecznie remis i kolejny punkcik. Najprawdopodobniej za tydzień zagramy kolejkę z rundy wiosennej.