Kwiecień 24 2024 01:14:15
Wygrana juniorów z wiceliderem!
Juniorzy w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej pokonali u siebie LZS Brzeźnik 3-0. Gospodarzy w roli kapitana poprowadził do zwycięstwa Kamil Burek. Wynik meczu został ustalony już w pierwszej połowie. Dwie bramki autorstwa Wojtka Bojanowskiego, w tym jedna po asyście Dawida Kubuś, który wywalczył też rzut karny. Jedenastkę z okazji osiemnastki wykorzystał Mateusz Rejman. W przerwie trener dokonał dwóch zmian - zszedł Wojtek i Olaf, a drużyna dobrze się broniła nie tracąc bramki. Jest postęp, w sumie jesienią zdobyliśmy 17 punktów

Bramki: Bojanowski x2, Rejman -k.

GKS
K. Sudół, Bieliński, Rejman, A. Borawski, Kowal, V. Borawski, Kiełbik, Kaleta (P. Kubuś), D. Kubuś, W. Bojanowski (P. Bojanowski), Burek (Ł. Kubuś)
Apis - GKS 3-1
Apis pokazał że nie przez przypadek jest liderem rozgrywek.
Do przerwy 1-0 dla gospodarzy. Po zmianie stron kwadrans dobrej gry Tomaszowa. Niestety to Apis strzela kolejne bramki i kontroluje dalszą część spotkania. Honorowe trafienie na 3-1 zdobył w ostatniej minucie z rzutu karnego Krzysztof Kurlej.

trening juniorów w środę o 16:00
mecz juniorów z LZS Brzeźnik w sobotę o 11:00. Zbiórka o 10:00

trening seniorów: wtorek 17:00 i piątek 15:30
mecz seniorów z KS Stare Jaroszowice: niedziela godz 14:00. Zbiórka o 13:00
GKS Tomaszów - Rybak Parowa 5-1, (2-1)
Seniorzy wygrali u siebie 5-1 z Rybakiem Parowa.
Gospodarze szybko objęli prowadzenie bo akcji z rzutu rożnego. Dośrodkowanie Tomasza Tomaszunas wykorzystał pewnym strzałem z głowy Krzysztof Kurlej. GKS miał kolejne okazje do zdobycia bramki ale brakowało precyzji. między innymi poprzeczka po mocnym uderzeniu Daniela Mandżak. Goście próbowali kontrować i w jedne dość niepozornie się zapowiadającej akcji wyrównali na 1-1. Jeszcze przed przerwa Tomaszów ponownie wyszedł na prowadzenie po bramce Tomasza Tomaszunas. Rybak o mało nie wyrównał z rzutu wolnego, na szczęście Dawid Tur wybił piłkę z linii bramkowej.
Rozmowa w szatni widocznie nieco podziałała na drużynę. Po zmianie stron widzieliśmy Tomaszów grający dynamiczniej i przede wszystkim skutecznie. Świetną sytuację na 3-1 miał Tomasz Budas, ale nie trafił w bramkę. Za chwilę znowu ten sam zawodnik i tym razem już skutecznie. Niestety sędzia asystent dopatrzyła się spalonego. Nie minęło zbyt wiele a na 3-1 strzelił precyzyjnie "w okienko" Tomasz Tomaszunas. Na 4-1 podwyższył Dariusz Horochowski lobując bramkarza. Wynik ustalił Krzysztof Kurlej, który wypracował a następnie wyegzekwował rzut karny. Dobry mecz, żadnej kontuzji i kartki. Tak trzymać ;-)
W sobotę juniorzy wygrali w Ocicach 3-6. Co ciekawe cały mecz grali w osłabieniu: Pierwszą połowę w 10 a drugą - po zejściu Olafa Kaleta - w dziewięciu. Brawo.

GKS
Hałka, Kopeć (R. Szewczyk), Kizyma (A. Kubuś), M. Kubuś, Bąk, Tomaszunas, Tur, Mandżak, Skóra, Kurlej, Budas (Horochowski)

Bramki T. Tomaszunas x2, K. Kurlej x 2, D. Horochowski.

trening środa, piątek o 17:00

juniorzy w sobotę nie grają - Wszystkich Świętych
w niedzielę mecz wyjazdowy z liderem A klasy Apis Jędrzychowice o godz. 11:00. Zbiórka o 9:00

LZS Zaręba - GKS Tomaszów 1-3, (1-1)
Dwudziesty punkt na koncie seniorów po wygranej 1-3 w Zarębie. Wynik wskazuje na pewną wygraną ale sporo trzeba się było namęczyć. Zdobyliśmy prowadzenie w 1 połowie po akcji prawą stroną. Dobre dośrodkowanie wykorzystał Rafał Szewczyk i świetnym strzałem głową pokonał bramkarza. Piłka zanim minęła linię bramkową, odbiła się jeszcze od poprzeczki.
Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą. Właściwie to GKS sam sobie przez przypadek wbił bramkę. Ogólnie pierwsza połowa na korzyść gości. Obraz gry nieco uległ zmianie po przerwie. Dużo gry w środku pola, niewielkie zagrożenie pod obiema bramkami. Jeden strzał w "okienko" mógł zaskoczyć Hałkę ale ten świetnie zareagował i przeniósł piłkę nad bramką. Kluczowa była sytuacja z ok 80 minuty. Szybko rozegrany rzut rożny zaskoczył gospodarzy zajętych sędziowaniem. Zagranie na szesnasty metr do Marcina Kubuś, który oddaje strzał i zapewnia prowadzenie 1-2. Ta bramka nieco otworzyła mecz. Kolejna świetna akcja GKSu, w której Krzysiek Kurlej wychodzi sam na sam z bramkarzem, kończy się faulem i czerwoną kartką dla obrońcy LZSu. Wynik w ostatniej minucie ustala Krzysztof Kurlej strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego. Zwycięstwo cieszy, choć gra mniej.

W niedzielę mecz w Tomaszowie z Rybakiem Parowa o godz 14:00

GKS
Hałka, Tomaszunas, M. Kubuś, Kizyma, Tur, Kaleta (Bojanowski), R. Szewczyk (Kopeć), Mandżak (R. Kubuś), Skóra, Kurlej, Budas

Bramki: Rafał Szewczyk, Marcin Kubuś i Krzysztof Kurlej

Trening środa, piątek o 17:00

trening juniorów w piątek o 15:45
zbiórka na mecz juniorów - wyjazd sobota o godz. 12:40. Mecz w Ocicach o 14:00

Zbiórka na mecz seniorów w niedzielę o 13:00 mecz o 14:00 w Tomaszowie z Rybakiem Parowa

Zdjęcia na profilu facebook
GKS Tomaszów - GKS Iwiny 7-1, (4-1)
Seniorzy szybo otrząsnęli się po ubiegłotygodniowej porażce i pewnie pokonali przed własną publicznością GKS Iwiny 7-1. Zawodnicy przestrzegali się nawzajem, żeby przypadkiem nie stracić bramki na początku spotkania, bo wtedy goście mogą się cofnąć do obrony i będzie ciężko. Gospodarze zaczęli jednak z animuszem, przede wszystkim skutecznie i już w 30 minucie prowadzili 4-0 za sprawą dwóch bramek Tomasza Budasa, oraz trafień Krzysztofa Kurleja i Daniela Mandżaka. Iwiny zdobyły bramkę po szybkim kontrataku. Po zmianie stron przewaga Tomaszowa nie podlegała dyskusji. Kolejne gole dołożyli Krzysztof Kurlej - kompletując tym samym hat-tricka, oraz Wojciech Bojanowski, dla którego było to pierwsze trafienie w seniorach.

Bramki: Kurlej x3
Budas x2
Mandżak
Bojanowski

GKS TB
Hałka, Kopeć, Kizyma, M. Kubuś, Tur, R. Szewczyk (R. Kubuś), Mandżak, Skóra, Kaleta (Horochowski), Kurlej (Bojanowski), Budas (A. Kubuś)

trening: środa, piątek o 17:00
zbiórka na wyjazd seniorów - niedziela godz. 12:00. Mecz o 14:00 w Zarębie.
GKS Gromadka - GKS Tomaszów 6-1 (2-0)
Wygrana juniorów z Leśnikiem Osiecznica 3-1 i wysoka porażka seniorów - to bilans ubiegłego weekendu.
Opis meczu seniorów oraz galeria zdjęć na profilu GKS Gromadka w portalu społecznościowym facebook.

trening juniorów tym razem w piątek o 16:00

Zbiórka na mecz juniorów w sobotę o 13:30. Mecz w Wykrotach o 15:00
Mecz z GKS Iwiny w niedzielę o 11:00. Zbiórka o 10:00
GKS Tomaszów - Majdan Bolesławice 2-1
Początek spotkania wyrównany. Pierwszą bramkę dla Tomaszowa wypracował Daniel Mandżak, który wykazał się świetnym pressingiem i przejął piłkę rozgrywaną przez obronę gości. Daniel zagrał do Tomasza Budas, który z kolei wszedł w pole karne mijając linię obrony. Obrońca Majdanu nie zdążył z interwencją i faulował Tomka. Sędzia wskazał na rzut karny a jedenastkę dość szczęśliwie wykonał Krzysztof Kurlej. Brzemienna w skutkach była sytuacja z 27 minuty gdzie w dość kontrowersyjnych okolicznościach drugą żółtą kartkę ujrzał Tomasz Tomaszunas. Kontrowersyjnych dlatego, że sam po tym jak oddał strzał został sfaulowany przez golkipera. Sędzia ocenił inaczej. Inna sprawa że z sędzią nie ma co dyskutować. Kontuzja Tomka jest na tyle poważna, że z pewnością wyeliminuje go z gry w najbliższym czasie.

GKS grając w dziesięciu dobrze się bronił. Majdan wyrównał w drugiej połowie także po rzucie karnym. W 80 minucie zmęczonego Tomka Budas zmienił Dariusz Horochowski. Jedna akcja z udziałem tego zawodnika przesądziła o końcowym wyniku. Mirek Hałka mocnym wykopem zagrał wprost na plecy Darka. Ten widząc, że bramkarz wyszedł na przedpole, natychmiast uderzył pod poprzeczkę. 2-1 dla Tomaszowa. Drugą świetną akcję zainicjował Krzysztof Kurlej, który zrobił rajd przez pół długości boiska i dośrodkował na piąty metr. Niewiele zabrakło aby Darek wykończył całą akcję.
Gratulacje dla całej ekipy za charakter! To była Drużyna przez duże D!

GKS
Hałka, Bąk, Kizyma, M. Kubuś, Tur, Tomaszunas, Mandżak, Skóra, R. Szewczyk (Bojanowski), Kurlej (Kaleta), Budas (Horochowski)

Bramki:
Kurlej, Horochowski

Trening:
juniorzy środa o 17:00
seniorzy środa, piątek o 17:30

juniorzy zbiórka w sobotę o godz 14:00. Mecz z Leśnikiem Osieccznica
seniorzy zbiórka w niedzielę o 12:45, wyjazd do Gromadki.
Górnik-Tomaszów 2-2, (1-1)
GKS remisuje z Górnikiem 2-2. Pierwszy kwadrans to przewaga gospodarzy. Wystarczył jeden rzut rożny i GKS prowadzi 0-1 po strzale Krzysztofa Kurleja. Potem gra się wyrównuje. Górnik zdobywa kuriozalną bramkę po rzucie wolnym. Na własne życzenie remisujemy 1-1. Kolejny raz wychodzimy na prowadzenie po zmianie stron. Szybka kontra, Tomasz Tomaszunas w sytuacji sam na sam mija bramkarza i jest faulowany. Tylko żółta kartka dla golkipera i rzut karny: Bramkarz wyczuwa intencje Krzysztofa Kurleja. Na szczęście dobitkę wykorzystuje Tomasz Budas. GKS prowadzi 1-2 i wszystko wydaje się być pod kontrolą. niestety w doliczonym czasie gry gospodarze wyrównują na 2-2.

bramki
Kurlej, Budas

trening seniorów piątek o 17:30

Zbiórka juniorów na wyjazd do Nowej w sobotę o 13:40.
Zbiórka seniorów na mecz z Majdanem w niedzielę o 10:00. Mecz o 11;00

GKS Tomaszów - KS Łąka 4-0, (2-0)
Pewna wygrana GKSu. Już w 2 minucie świetna okazja dla gospodarzy. Niestety przestrzeliwujemy z trzech metrów. Co się odwlecze to nie ucieknie. Kilka minut póżniej i Dawid Tur zdobywa bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Na 2-0 podwyższa Krzysztof Kurlej po rzucie karnym podyktowanym po faulu na Tomaszu Budas. Po zmianie stron na 3-0 strzela Krzysztof Kurlej świetnie mijając obrońców. Wynik ustala Andrzej Skóra, choć były jeszcze okazje by podwyższyć zdobycz bramkową. Dobry mecz całego zespołu i żadnej żółtej kartki. To pierwsza wygrana w tym sezonie na własnym boisku.
Za tydzień wyjazd do Węglińca. Mecz zaplanowany na godz 14:00. Zbiórka o godz 12:15.

bramki
Tur, Kurlej x 2, Skóra

zbiórka na mecz juniorów we wtorek o 15:20, wyjazd do Kraśnika, mecz o 16:30

Zmiana godziny treningu:
piątek o 17:30

w sobotę o godz 10:00 przychodzimy żeby zamontować nagłośnienie. Proszę o przybycie i zabranie ze sobą szpadli, kilofów.
Remis z Chrobrym
Tomaszów przegrywał już 2-0 po bramkach Ordy i Zarzyckiego. Zdołaliśmy wyrównać w końcówce meczu po dwóch trafieniach Czesława Kizymy. Najpierw z rzutu karnego po faulu na Tomku Budas, a w 90 minucie z rzutu wolnego.
Mecz na dobrym poziomie, z sytuacjami bramkowymi po obu stronach. Po jednej z akcji GKSu piłka odbija się od ręki jednego z gospodarzy i zamiast do bramki leci na aut. Niestety sędzia nie dostrzegł ręki. Chrobry zdobywa prowadzenie tuż przed przerwą. Bramka Ordy. W drugiej połowie świetnej okazji nie wykorzystuje "Cygan". Gospodarze za to podwyższają na 2-0 po trafieniu Zarzyckiego. Tomaszów gra jednak do końca. Najpierw faulowany jest Tomasz Budas i jedenastkę pewnie wykorzystuje Kizyma. W 90 minucie rzut wolny i precyzyjny strzał Kizymy. Piłka odbija się od słupka i wpada do siatki. Jeden punkt cieszy, zważywszy na to że przegrywaliśmy już 2-0. Przed nami mecz z Łąką, która wysoko 6-2 pokonała Brzeźnik.

trening środa, piątek o 18:00
trening juniorów czwartek o 17:300

Juniorzy zbiórka w sobotę o 13:40, wyjazd do Gromadki
Seniorzy zbiórka w niedzielę o 16:00. Mecz u siebie o 17:00
Przegrana ze Spartą 2-3, (2-2)
Już w 10 minucie przegrywaliśmy 0-2, ale tomaszowianie zmobilizowali się i wyrównali jeszcze przed przerwą. Asysty Tomasza Tomaszunas wykorzystali Krzysztof Kurlej i Andrzej Skóra. Ta pogoń kosztowała jednak sporo sił, i po zmianie stron nie stwożyliśmy już takiego zagrożenia pod bramką rywali. Goście po akcji środkiem boiska strzelili na 2-3. Najlepsza okazja do wyrównania była w ostatniej minucie meczu. Niestety świetnie zagranej piłki nie dało się opanować na śliskiej murawie.

bramki
Kurlej, Skóra

GKS
Hałka, Tur (70' R. Szewczyk), Paluch(50' Ł. Szewczyk), (60' Kaleta), Tomaszunas, Kizyma, M. Kubuś, Bąk, Skóra, Mandżak (55' Kopeć), Kurlej, Budas(70' R. Kubuś),

trening juniorów wtorek o 18:00
trening seniorzy środa, piątek o 18:00
sobota mecz juniorów o 15:00 z Chrobrym Nowogrodziec. Zbiórka o 14:00
niedziela mecz wyjazdowy A klasy z Chrobrym Nowogrodziec o 17:00. Zbiórka o 15:30