Marzec 19 2024 08:16:40
Turniej o Puchar Wójta Gminy
Podziękowanie
fundacjaZawodnicy oraz Zarząd Gminnego Klubu Sportowego Tomaszów Bolesławiecki pragną złożyć gorące podziękowanie Fundacji Polska Miedź, za otrzymaną darowiznę w wysokości 5000 złotych z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego.
W ramach projektu pod nazwą "Zakup sprzętu sportowego dla młodzieży z klubu sportowego GKS Tomaszów Bolesławiecki" zawodnicy otrzymali komplet strojów meczowych, wraz z dodatkowym kompletem koszulek w innym kolorze, a także komplet dresów (bluza+spodnie). Na bluzach i koszulkach umieszczono nazwę klubu oraz logo fundacji i herb klubu. W imieniu zawodników i Zarządu klubu serdecznie dziękujemy Fundacji za udzielone wsparcie.
Otok - Tomaszów 3-8, (1-6)
W ostatnim spotkaniu sezonu GKS Tomaszów pokonał w otoku Jawę 3-8. Dzięki tej wygranej nasza drużyna zapewniła sobie na koniec rozgrywek 5 pozycję w tabeli. Zdobyliśmy w sumie 41 punktów, z czego 16 jesienią i 25 w rundzie wiosennej. Biorąc pod uwagę tylko wyniki rundy rewanżowej, nasz zespół uplasował się na 3 miejscu, za ekipami Warty Bolesławieckiej i Raciborowic.

Spotkanie w Otoku miało spokojny przebieg. Szybo uzyskaliśmy prowadzenie po strzale Krzysztofa Sadowskiego. Na 2-0 podwyższył Krzysztof Kurlej. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze trafieniem na 2-1 ale potem Tomaszów konsekwentnie powiększał przewagę. Efektem kolejna bramka Sadowskiego oraz jeszcze trzy trafienia Kurleja. W drugiej połowie trener Benesiewicz dał pograć młodzieży i skorzystał ze wszystkich sześciu przysługujących zmian. Druga połowa na remis 2-2. W debiucie w drużynie seniorskiej, w meczu o punkty trafienie zaliczył Wojtek Bojanowski. Wynik spotkania ustalił z rzutu karnego Arkadiusz Kubuś, dla którego była to 1 bramka w A klasie.

bramki dla GKS:
Kurlej x4
Sadowski x2
Bojanowski
Kubuś A.

GKS
Hałka - Tomaszunas (Paluch), Kizyma, M. Kubuś (Kaleta), Tur, R. Szewczyk (Kwas), Skóra, Bąk, Mandżak (Zarzycki), Kurlej (A. Kubuś), Sadowski (Bojanowski)

trening seniorów w środę o 18:00

turniej seniorów o Puchar Wójta Gminy - w sobotę od godz. 12:30. Zbiórka o 11:30

GKS Tomaszów - LKS Ocice 2-1 (0-1)
Dobry sobotni mecz juniorów i emocjonujące zawody w wykonaniu seniorów - to wszystko miało miejsce na boisku Tomaszowa w ostatni weekend.

Juniorzy po ciekawym meczu zremisowali z liderem rozgrywek - LKS Ocice 2-2. Prowadzenie z rzutu karnego zdobył Olaf Kaleta. W drugiej połowie na 2-0 podwyższył Wojtek Bojanowski. Goście zdołali wyrównać w końcówce spotkania. Za tydzień juniorzy pauzują ze względu na wycofanie z gry LKS Dobra. Był to zatem ostatni mecz sezonu. Na jesień mieliśmy 10 punktów, natomiast wiosną zw 9 meczach zdobyliśmy ich 15. Razem 25. Dzięki panowie! Kolejny sezon będzie jeszcze ciekawszy.

Seniorzy w niedzielę podejmowali walczący o utrzymanie LKS Ocice. Goście rozpoczęli spotkanie w dziesięciu, a skład uzupełnili po kilku minutach. W pierwszej połowie stworzyli właściwie jedną grozną sytuację. Co najważniejsze skutecznie ją wykorzystali. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki GKSu. Tomaszów miał okazje do wyrównania. Najlepszą tuż przed przerwą. Po zmianie stron trener gospodarzy postawił na nieco ofensywniejsze ustawienie. Tomaszów stwarzał kolejne okazje, ostrzeliwał słupki, poprzeczkę a bramka stała niczym zaczarowana. Jeden ze strzałów świetnie wybronił nogami bramkarz Ocic. Goście odpowiedzieli grozną kontrą którą Mirek Hałka także bezbłędnie wybronił. Konsekwentna gra w końcu przyniosła skutek. Wyrównanie zapewnił Daniel Mandżak. Wtedy trybuny ożywione zaczęły głośno dopingować Tomaszów. Kilka minut później rzut wolny dla GKSu i piłkę odbitą od poprzeczki pakuje w siatce Andrzej Skóra. Radość wśród zawodników i kibiców i w obliczu przegranej Brzeźnika awans na 5 miejsce.

GKS
Hałka - Tomaszunas, Kizyma, M. Kubuś (Kopeć), Tur, R. Szewczyk, Bąk, Skóra, Mandżak, Sadowski (A. Kubuś), Kurlej

trening
środa, piątek o 18:00

mecz z Otokiem - niedziela godz 11:00, zbiórka o 9:40
LZS Brzeźnik - GKS Tomaszów 0-1
Pierwsza połowa z lekkim wskazaniem dla gospodarzy. W drugiej jednak nieco lepiej zaprezentowali się goście. Zwycięską bramkę zdobył po akcji z kontry Krzysztof Kurlej, który wykorzystał zagranie Łukasza Szewczyka. Mecz bez straconej bramki i bez żółtych kartek po obu stronach. To jak do tej pory pierwsza wygrana z Brzeźnikiem.

GKS
Hałka, Tomaszunas, Kizyma (Kwas), M. Kubuś, Kopeć, R. Szewczyk (Zarzycki), Mandżak, Kurlej, Skóra, Tur, Ł. Szewczyk (A. Kubuś)

trening
juniorzy czwartek o 18:00

w niedzielę mecz A klasy z Ocicami o godz. 15:00. Zbiórka o 14:00.
w sobotę mecz juniorów z Ocicami o godz. 15:00, Zbiórka o 14:00
Podwójny remis z Chrobrym
W sobotę juniorzy, a w niedzielę seniorzy zremisowali 1-1 z Chrobrym Nowogrodziec. Trener Benesiewicz mógł skorzystać z niemal wszystkich zawodników. Nie zagrali jedynie leczący kontuzje Kizyma oraz Budas. Mecz wyrównany, zagrany w dobrym tempie. GKS objął prowadzenie po trafieniu Krzysztofa Sadowskiego, który otrzymał podanie od Łukasza Bomby. W drugiej połowie Chrobry wyrównał wynik spotkania po strzale Ordy. Niestety w ostatniej minucie kontuzji nabawił się Łukasz Bomba. Do składu po półrocznej przerwie powrócił Andrzej Skóra.

GKS
Hałka, Kopeć, Kurlej, M. Kubuś, Tomaszunas, Tur (Zarzycki), Bąk, Mandżak (A. Skóra), Sadowski, Ł. Szewczyk, Bomba

rezerwa: Paluch, A. Kubuś, P. Szewczyk

treningi:
seniorzy środa, piątek o 18:00
juniorzy dodatkowo czwartek o 18:00

seniorzy w niedzielę wyjazd do Brzeznika. mecz o 15:00, zbiórka o 13:30
juniorzy także w niedzielę mecz z Majdanem Bolesławice o godz. 11:00. Zbiórka o 9:45

Remis na wodzie
Wygrana juniorów ze Spartą 0-3 i remis seniorów w Starych Jaroszowicach 3-3 - to bilans ostatniego weekendu.

Nie bez kłopotów kadrowych i przede wszystkim w trudnych warunkach, na grząskim zalanym boisku w Jaroszowicach przyszło nam zmierzyć się z miejscowym KS. Do przerwy remisowaliśmy 1-1. Bramkę dla GKSu zdobył Rafał Szewczyk. Około 30 minuty kontuzji barku doznał Tomasz Budas a jego miejsce zajął Olaf Kaleta. Po zmianie stron kilka składnych akcji i od razu były efekty. Dwukrotnie do bramki przeciwnika trafił Łukasz Bomba. Gospodarze jednak grali do końca i zdołali wyrównać. W doliczonym czasie gry mieli nawet okazję - przestrzeloną do zdobycia zwycięskiej bramki. Skromny remis ale w takich warunkach możliwy był każdy inny wynik.

bramki:
R. Szewczyk
Ł. Bomba - 2

GKS
P. Szewczyk (Hałka), Kopeć, Kurlej, Mandżak, Tur, R. Szewczyk, Bąk, Ł. Szewczyk (A. Kubuś), Zarzycki, Bomba, Budas (Kaleta)

treningi:
wtorek, czwartek o godz. 18:00

juniorzy zbiórka na mecz w sobotę o godz. 14:00. Mecz o godz. 15:00
seniorzy zbiórka na mecz w niedzielę o godz. 13:00. Mecz o godz. 14:00
GKS Tomaszów - Górnik Węgliniec 1-1
Remisem zakończyło się spotkanie 21 kolejki A klasy pomiędzy GKS Tomaszów Bolesławiecki i Górnikiem Węgliniec. Gospodarze uzyskali prowadzenie ok 20 minuty po trafieniu Łukasza Szewczyka. Górnik wyrównał na 3 minuty przed końcem spotkania. Obie drużyny zmagały się z porywistym wiatrem i obie miały okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę.

GKS
Hałka, Tomaszunas, Kizyma (Kaleta), M. Kubuś, Kopeć, Zarzycki, Bąk, Ł. Szewczyk (A. Kubuś), R. Szewczyk, Kurlej, Budas

trening: środa, piątek o 18:00
w czwartek trening juniorów o 18:00
w sobotę mecz juniorów ze Spartą Zebrzydowa: mecz o 15:00. Zbiórka o 13:40.
w niedzielę mecz seniorów z KS Stare Jaroszowice o godz 11:00. Zbiórka o 9:30
Majdan - GKS Tomaszów 3-1, (3-0)
Nasza drużyna seniorów przegrała z Majdanem Bolesławice 3-1. Mecz rozpoczął się z półgodzinnym poślizgiem ze względu na spóżnienie jednego z arbitrów.
Tomaszów w pierwszej połowie zagrał słabo -najsłabiej w tym roku. Straciliśmy bramki po kuriozalnych błędach. Przebudzenie nastąpiło dopiero po przerwie. Tak jak w drugiej połowie trzeba było zagrać cały mecz. Skonstruowaliśmy 5 wyśmienitych okazji bramkowych, lecz niestety udało się wykorzystać tylko jedną. Autorem trafienia był Krzysztof Kurlej. Przed nami mecz z Górnikiem Węgliniec. Niedziela, godz. 14:00

GKS
Hałka - Tomaszunas, Bąk, M. Kubuś, Tur, Zarzycki (Ł. Szewczyk), Sadowski (Kopeć), Mandżak, R. Szewczyk (Kaleta), Kurlej, Budas

treningi:
mecz juniorów z Piastem Wykroty w sobotę o godz. 17:00, zbiórka o 16:00

zbiórka seniorów na mecz z Górnikiem w niedzielę o 13:00

GKS Tomaszów - GKS Warta Bol 0-1
Nasza drużyna seniorów uległa nieznacznie sąsiadom zza miedzy - GKS Warta Bolesławiecka. Pierwsza połowa to optyczna przewaga gości i sporadyczne kontry Tomaszowa. Zwycięska bramka padła w 70 minucie. W sporym zamieszaniu dobitkę z kilku metrów wykorzystał Krzysik. Tomaszów miał szansę na remis - po stracie bramki zagrał nieco lepiej. Niestety wynik już nie uległ zmianie, choć było blisko w ostatniej akcji meczu. Z drugiej strony Warta miała też okazję podwyższyć na 0-2. Na uwagę zasługuje dobre sędziowanie oraz gra obu zespołów, generalnie czysta, w duchu sportowym i bez niepotrzebnych fauli.