Kwiecień 20 2024 13:39:01
Wygrana juniorów
Juniorzy GKS Tomaszów Bolesławiecki udanie zainaugurowali rozgrywki klasy Terenowej Juniorów. Wyjazdowe spotkanie z Majdanem Bolesławice zakończyło się wygraną GKSu 1-2. Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Wojciech Bojanowski. Zaczęło się od problemu z dojazdem. Zamówiony bus nie został podstawiony i w ostatniej chwili organizowaliśmy przewóz osobówkami. Na całe szczęście, dzięki Czesławowi Kizymie, Frankowi Sadowskiemu, Pani Kaleta, Tomkowi Tomaszunas, Maciejowi Marnickiemu i Marcinowi Kubuś, udało się dotrzeć na mecz i mimo braku rozgrzewki całkiem dobrze zacząć.
Bramkę na 1-0 zdobył Wojtek po świetnym strzale z rzutu wolnego. Podwyższyliśmy po ładnej akcji środkiem boiska i dobrym prostopadłym podaniu. Na początku drugiej połowy gospodarze zrobili 5 zmian. Powiew świeżości oraz przewaga wiekowa i fizyczna Majdanu na kilku pozycjach sprawiły, że grało nam się nieco trudniej. Z opresji ratowała i poprzeczka i słupek, a przede wszystkim dobra gra defensywna całej drużyny. Gospodarze zdołali zdobyć jeszcze bramkę kontaktową, ale 3 punkty pojechały do Tomaszowa.
Za tydzień w sobotę mecz u siebie z Chrobrym.
LZS Łaziska - GKS Tomaszów 0-2, (0-1)
W drugiej kolejce rozgrywek A klasy GKS Tomaszów czekał kolejny mecz wyjazdowy. Tym razem do Łazisk. Gospodarze postawili solidny opór. Na własnym boisku z pewnością będą grożni i zdobędą jeszcze punkty z niejednym przeciwnikiem. GKS w pierwszej połowie miał 4 dobre okazje bramkowe. Raz zawodziła skuteczność, innym razem dobrze interweniowała defensywa gospodarzy. Tomaszów uzyskał prowadzenie w 25 minucie po akcji zainicjowanej z rzutu rożnego. Piłka wybita przez golkipera LZSu trafiła do Marcina Kubuś, który uderzył z kilkunastu metrów i tym samym zdobył pierwsze trafienie w Gieksie. Tuż przed przerwą gospodarze byli bardzo bliscy wyrównania. Na nasze szczęście kontratak zakończył się strzałem w słupek.
Po zmianie stron kilkanaście minut to większa inicjatywa gospodarzy. Dwukrotnie świetnie interweniuje Hałka, odruchowo wybijając piłkę. Raz intuicyjnie broni głową. GKS stara się przenosić ciężar gry na połowę przeciwnika, ale wynik cały czas otwarty. Na niewielkich rozmiarów boisku 1-0 to nie jest bezpieczny wynik. W 80 minucie rzut wolny dla Tomaszowa. Dośrodkowanie Krzysztofa Kurleja wykorzystuje Tomasz Budas i strzałem głową podwyższa wynik na 0-2.
Ciężki mecz, ale trzy punkty jadą do Tomaszowa. Przed nami mecz na własnym boisku ze Spartą Zebrzydowa. Niedziela godz. 14.00.

Zdjęcia z meczu i podsumowanie całej kolejki na stronie Nowin Jeleniogórskich Tutaj

Bramki:
M. Kubuś
T. Budas

GKS
Hałka, Tomaszunas (R. Kubuś), Kizyma, M. Kubuś, Paluch (Bąk), Kopeć, Skóra, Mandżak, Kaleta, Kurlej, Budas

oraz Zarzycki, Sudół, Waśniewski

Zmiana godziny treningu!
trening w piątek o 18:00
trening juniorzy czwartek 17:30

W sobotę rusza liga terenowa juniorów. Wyjazd do Bolesławic. Mecz o 15:00. Zbiórka o 13:40
W niedzielę mecz A klasy w Tomaszowie ze Spartą Zebrzydowa o godz 14:00. Zbiórka o 13:00.
Brzeźnik - Tomaszów 1-7 (0-1)
Tomaszów w 1 kolejce sezonu wygrał w Brzeźniku 1-7.

Bramki dla GKSu:
Tur x2
Tomaszunas x2
Mandżak
Skóra
Kurlej

Mimo optycznej przewagi gości długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy. GKS wykazywał inicjatywę a gospodarze szukali swojej szansy w kontrze. W 40 minucie wynik otworzył precyzyjnym strzałem przy długim słupku Dawid Tur.
Po zmianie stron błyskawiczny gol Dawida Tura a zaraz potem bramka na 0-3 Andrzeja Skóry podcięły skrzydła gospodarzom. Kolejne bramki zdobywali Krzysztof Kurlej głową, Tomasz Tomaszunas oraz Daniel Mandżak. Brzeźnik odpowiedział golem z rzutu karnego, po faulu Mandżaka. Gospodarze kończyli w 10ciu. Czerwoną kartkę otrzymał Miżdal za faul na Kizymie. Wynik ustalił Tomaszunas po akcji lewą stroną.
Dobra postawa całej drużyny, brawo.
Za tydzień wyjazd do Łazisk.

GKS
Hałka - Kopeć (R. Kubuś), Kizyma, M. Kubuś (Zarzycki), Bąk, Tur (Kaleta), Mandżak, Tomaszunas, Skóra, Kurlej, Budas (Ł. Szewczyk)

trening środa, piątek o 18:30
trening juniorów środa wyjątkowo o 10:30

Zbiórka na wyjazd do Łazisk w niedzielę o 12:40. Mecz o 14:00
GKS Tomaszów - Olimpia Olszanica 9-1
W ostatnim sparingu przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem GKS Tomaszów wygrał z Olimpią Olszanica 9-1.

Treningi w najbliższym tygodniu - wtorek, czwartek o 18:30
Trening juniorów w środę o godz. 18:00.
Zapraszamy wszystkich chętnych do gry w naszej drużynie.

Zbiórka na mecz ligowy z Brzeżnikiem w niedzielę o godz. 9:30.

GKS - Chrobry 2-3
Tomaszów kolejnym meczu kontrolnym przegrał z Chrobrym Nowogrodziec 2-3.
Spotkanie ze względu na upał zagrano 4x20 min

bramki dla GKS
Kurlej
Tomaszunas

treningi środa, piątek o 18:30

Następny sparing niedziela 10.08.2014 godz. 11:00 w Tomaszowie z Olimpią Olszanica. Zbiórka o 10:00
Ze Skorą na remis
W drugim przedsezonowym sparingu GKS zremisował z reprezentantem legnickiej A klasy zespołem Skora Jadwisin 3-3.

Kurlej x2
Mandżak

Trening środa, piątek o 18:30

W niedzielę o 11:00 sparing w Tomaszowie z Chrobrym Nowogrodziec. Zbiórka o 10:00.
Terminarz rozgrywek juniorów
Na naszej stronie dostępne są już terminarze drużyny seniorów i juniorów. Dzisiaj OZPN Jelenia Góra opublikował terminarz rozgrywek drużyn młodzieżowych. Nowi przeciwnicy to GKS Gromadka, która spadła z klasy okręgowej juniorów starszych oraz LZS Nowa. W klasie terenowej juniorów nie wystąpi Sparta Zebrzydowa, która zgłosiła zespół trampkarzy.

Start rozgrywek juniorów zaplanowano na 30 sierpnia 2014r. Na początek wyjazd do Bolesławic.
Pierwszy sparing
GKS Tomaszów - juniorzy BKS Bolesławiec 1-3
Bramka dla GKS K. Kurlej

W przyszłym tygodniu treningi środa - piątek o godz. 18:30

Za tydzień sparing ze Skorą Jadwisin. - Niedziela, godz. 11:00, boisko w Tomaszowie Bolesławieckim
Nowe szatnie
W dniu 22 czerwca 2014 r. podczas festynu "Powitanie lata" nastąpiło uroczyste otwarcie budynku Centrum Aktywności Wiejskiej, w którym znajdzie się nowa siedziba naszego klubu.

Na otwarciu oprócz Wójta Gminy Pana Mirosława Haniszewskiego pojawił się również marszałek województwa dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski. Nie zabrakło gminnych radnych, przedstawicieli klubu GKS oraz strażaków z OSP. Wszyscy z radością spoglądali na ten piękny i funkcjonalny budynek. Pan marszałek Przybylski przekazał upominki z okazji oddania nowego obiektu, które wraz z prezesem odebrał kapitan drużyny Andrzej Skóra. Wreszcie nadszedł moment, gdy można było przeciąć wstęgę. Dokonali tego zaproszeni goście i gospodarze obiektu, w tym Prezes GKS Czesław Marnicki, zawodnik Czesław Kizyma oraz prezes OSP Jan Kopeć, a ostatniego cięcia dokonali Wójt z Marszałkiem i wówczas CAW stał się dostępny dla wszystkich. Mieszkańcy z dumą zajrzeli do wnętrz budynku i oglądali kolejne pomieszczenia. Obiekt został także poświęcony przez ks.proboszcza. Po uroczystości otwarcia Wójt Gminy zaprosił wszystkich na boisko GKS, gdzie rozpoczęto festyn.

Budowa obiektu trwała niespełna rok. Wykonawcą robót była firma REM-BUD Przemysław Kotowicz z Tomaszowa Bolesławieckiego. To kolejna inwestycja Gminy Warta Bolesławiecka w infrastrukturę sportową w naszej miejscowości. Starania Zarządu Klubu i dobra współpraca z Gminą Warta Bolesławiecka przyniosły konkretne efekty. Przypomnijmy, że w ostatnich latach wykonano modernizację boska wraz z budową trybuny i zadaszenia oraz wybudowano boisko wielofunkcyjne tzw. orlik przy szkole podstawowej. Są to inwestycje trafione i niezwykle potrzebne. Ich realizacja spotkała się z gorącym przyjęciem ze strony tomaszowskiej młodzieży. W najbliższym czasie rozpocznie się realizacja jeszcze jednego zadania tj. siłowni zewnętrznej w centrum wsi (plac po dawnej remizie).

Składamy serdeczne podziękowania Panu Wójtowi, Radnym oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego ważnego dla nas przedsięwzięcia, jakim jest budowa Centrum Aktywności Wiejskiej. Ze swojej strony powinniśmy się wykazać dbałością o nowe pomieszczenia, tak aby w dobrym stanie służyły nam jak najdłużej.

Zdjęcia z otwarcia CAW i festynu znajdują się TUTAJ
Rozpoczęcie przygotowań
Pierwszy trening seniorów 16 lipca, godz. 18:30

Treningi seniorów 2 razy w tygodniu.
Plan przygotowań obejmuje rozegranie co najmniej 4 sparingów. Pierwszy już 19 lipca z juniorami starszymi BKSu, występującymi w LDJ. Poza tym w planach są gry kontrolne ze Skorą Jadwisin, Olimpią Olszanica i Chrobrym Nowogrodziec.

Inauguracja sezonu 2014/2015 - dość szybko, bo 17 sierpnia 2014r.

Juniorzy rozpoczynają rozgrywki 30 sierpnia. Ich treningi ruszą w sierpniu.
Zakończenie sezonu
Wspólnym grillem seniorzy GKS podsumowali zakończony sezon 2013/2014.
Pragniemy podziękować sponsorom, tj. Panu Mieczysławowi Żuraw i Pizzeria Tomato oraz Panu Radnemu Józefowi Bram za pomoc w ogranizacji tego spotkania.

Wyniki turnieju o Puchar Wójta:
GKS Iwiny - GKS Raciborowice 2-4
GKS Tomaszów - GKS Warta Bol 0-4

finał
GKS Warta Bol - GKS Raciborowice 2-0

Zapraszamy w niedzielę o godz. 14:00 na otwarcie Budynku Centrum Aktywności Wiejskiej oraz festym Powitanie lata"