Kwiecień 26 2024 08:43:37
GKS Tomaszów - GKS Gromadka 3-1 (1,-0)
Tomaszów wygrał na własnym boisku z drugą drużyną ligi - GKSem Gromadka. Los tego dnia sprzyjał gospodarzom. Gromadka była drużyną bardziej aktywną, mającą inicjatywę i sporo sytuacji bramkowych. Piłka to jednak nie jazda figurowa na lodzie, i może dlatego tak popularna bo nie wszystko da się przewidzieć - w ostatecznym rozrachunku liczą się bramki.
Jesienią w Gromadce było zaś odwrotnie, to Tomaszów wtedy sprawiał lepsze wrażenie a gospodarze wyprowadzali zabójcze kontrataki.

Po pierwszej połowie Gromadka mogła prowadzić i właściwie rozstrzygnąć losy spotkania. Gospodarze jednak trzykrotnie wychodzili z opresji. Jedna z groznych sytuacji to uderzenie z rzutu wolnego po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wypadła z bramki. Tomaszów odpowiedział strzałem z rzutu wolnego. Krzysztof Kurlej uderzył precyzyjnie płasko po ziemi. Piłkę jeszcze trącił obrońca gości czym zmylił swojego bramkarza. 1-0 dla Tomaszowa.
W drugiej połowie goście zdołali wyrównać. Mirka Hałkę zaskoczył strzał z dystansu, po którym piłka tuż przed nim odbiła się od ziemi. GKS Tomaszów bardzo szybko odpowiedział dość niecodziennym trafieniem. Rzut wolny z połowy boiska: Krzysztof Kurlej uderza bardzo mocno a piłka lecąca z wiatrem wpada "za kołnierz" bramkarzowi przyjezdnych. Goście ruszają do ataku stwarzając kolejne grozne sytuacje. Tym razem jednak świetnie interweniuje zarówno Mirek jak i cała defensywa. Mamy też okazje na rozstrzygnięcie meczu. Ostatecznie wynik na 3-1 ustala Dawid Kubuś dobijając piłkę odbitą przez golkipera po strzale Tomasza Budas.
Mieliśmy tego dnia nieco szczęścia, ale też drużyna dobrze wypełniła założenia taktyczne. Cieszy fakt że powoli wracają do składu zawodnicy leczący kontuzje a młodzież zdobywa cenne doświadczenie.

GKS
Hałka - Kaleta, Kurlej, M. Kubuś, Kopeć, Kiełbik (Paluch), Mandżak, Skóra, R. Szewczyk, Budas, Bojanowski (D. Kubuś)

- seniorzy niedziela, godz. 13:00, mecz w Tomaszowie z GKS Gromadka

GKS Tomaszów -Górnik Węgliniec 1-3, (0-1)
Osłabieni plagą kontuzji, po wysokiej porażce w Łące, tym razem przegrywamy z Górnikiem Węgliniec 1-3. Jedyną bramkę dla GKSu zdobył z rzutu wolnego Czesław Kizyma.

treningi:
środa i piątek o 18:00

juniorzy zbiórka na mecz z LZS Nowa w sobotę o 14:00
seniorzy zbiórka na wyjazd do Bolesławic w niedzielę o 12:40, mecz o 14:00
Kolejny dobry mecz juniorów
Juniorzy wczoraj wygrali z Jawą Otok 2-3
Przegrywaliśmy 1-0. Wyrównał w 28 minucie z rzutu wolnego Dawid Tur. Tuż po przerwie wychodzimy na prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystuje Mateusz Rejman. Gospodarze w 70 minucie doprowadzają do remisu, jednak Patryk Kiełbik indywidualną akcją ustala wynik na 2-3. Dzięki wygranej przesuwamy się o jedno oczko w górę tabeli - na 5 miejsce.

bramki:
D. Tur, M. Rejman, P. Kiełbik

Rozkład jazdy
Trening środa, godz. 18:00

Uwaga:
mecz klasy terenowej juniorów Jawa Otok - GKS Tomaszów w piątek 01.05.2015r. o godz. 11:00. Zbiórka o godz. 9:40.

mecz A klasy GKS Tomaszów - Górnik Wegliniec w niedzielę 03.05.2015r. o godz. 14:00. Zbiórka o 13:00

Wygrana juniorów z LKS Kraśnik Dolny
Dobry mecz juniorów i pierwsza wygrana na wiosnę. Hattrick Wojtka Bojanowskiego i 3-1 dla Tomaszowa w meczu z LKS Kraśnik Dolny. Goście prowadzili 0-1 ale szybko zdołaliśmy wyrównać. Jeszcze przed przerwą wychodzimy na prowadzenie. Po zmianie stron niezły rajd Sebastiana Kowal przez pół boiska, niestety strzał niecelny. Goście też mieli swoje okazje. Losy meczu rozstrzygnęły się na kilka minut przed końcem. Dobre wyjście stopera Mateusza Rejman i zagranie do Wojtka, który lobuje bramkarza. W piątek wyjazd do Otoku. W meczu zadebiutowali Mikołaj Gapiński i Adrian Zawada.

GKS
Sudół, Kołodziej (Kowal), Rejman, Bieliński, A. Borawski, P. Kubuś, D. Kubuś, Kiełbik (P. Bojanowski), Gapiński (Zawada) Ł. Kubuś (Burek), W. Bojanowski
GKS Tomaszów -Chrobry Nowogrodziec 1-1, (0-0)
Mimo kłopotów kadrowych GKS remisuje z Chrobrym Nowogrodziec. Kolejny mecz bez porażki. Dużo walki i zaangażowania całej drużyny, trapiące kontuzje i wymuszone zmiany, a na osłodę wspaniałe trafienie nożycami Andrzeja Skóry. Tak jednym zdaniem można by podsumować te zawody.

Za tydzień jedziemy do Łąki.

GKS
Hałka - Kaleta, Kizyma, M. Kubuś, Bąk, Ł. Szewczyk (Kiełbik), Skóra, Mandżak, R. Szewczyk, Bojanowski (Marnicki), Kurlej (Kopeć)

bramka dla GKS:
A. Skóra

treningi:
wszyscy środa i piątek o godz. 18:00

zbiórka juniorów w sobotę o godz 14:00. Mecz u siebie z LKS Kraśnik Dolny
zbiórka seniorów w niedzielę o 9:30. Mecz w Łące o 11:00
Sparta Zebrzydowa - GKS Tomaszów 1-3, (1-0)
Seniorzy wygrywają w Zebrzydowej 1-3.

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie lepsi byli gospodarze. Gola strzelili nieco przypadkowego, ale mieli więcej świetnych okazji by wygrywać wyżej. Wilk najwyraźniej próbując dośrodkować strzelił nie do obrony. Tomaszów przetrzymał dalszy napór. Po zmianie stron goście szybko wyrównali i przejęli inicjatywę. Żadnej z bramek nie zdobyli po akcji. Wszystkie padły po stałych fragmentach: pierwszą świetnie uderzył głową Mandżak po wrzucie z rzutu wolnego Kizymy, do tego druga i trzecia bezpośrednio – Kizyma pięknie przymierzył z rzutu wolnego w samo okienko, a Kurlej popisał się wyjątkowo rzadkim golem: trafił bezpośrednio z rzutu rożnego. W końcówce Sparta poderwała się jeszcze, ale bez efektu. 3 punkty pojechały do Tomaszowa.

bramki:
Mandżak, Kizyma, Kurlej - dla GKS
Wilk dla Sparty

GKS
Hałka, Bąk, Kizyma, M. Kubuś, Kaleta, R. Szewczyk, Mandżak, Skóra, Ł. Szewczyk (Kiełbik), Kurlej (A. Kubuś), Budas (Marnicki)
Zapraszamy na treningi wszystkich chętnych. Zapewniamy buty do gry, sprzęt treningowy, dowóz na mecze oraz ubezpieczenie NW. Już w sobotę pierwszy mecz juniorów