Grudzień 05 2021 18:02:32

Turniej o Puchar Wójta 2013

Przykład Ramki
Ruszyły rozgrywki A klasy
W pierwszej kolejce A klasy drużyna GKS Tomaszów Bolesławiecki przegrała na własnym boisku ze Spartą Zebrzydowa 1-3. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Krzysztof Kurlej.
W drugiej serii spotkań zainkasowaliśmy 3 punkty w meczu z GKS Iwiny.
Bramki dla Tomaszowa: samobójcza po zagraniu Olafa Kalety, Damian Ciesielski oraz Andrzej Skóra. Wynik 2-3.
Przed startem A klasy
Za nami ostatni mecz kontrolny seniorów. Po przegranych 0-1 z GKS Raciborowice i 3-2 w Pisarzowicach, tym razem notujemy wygraną 4-1 z BKS II Bolesławiec.
Już w najbliższą sobotę 14 sierpnia ruszają rozgrywki A klasy. Nasz zespół na własnym boisku podejmie Spartę Zebrzydowa. Początek o godz. 16.00.
Liga wystartuje w nowym zestawieniu. Zespoły Chrobrego Nowogrodziec i Górnika Węgliniec awansowały do klasy okręgowej, natomiast LKS Mierzwin i Majdan Bolesławice spadły do klasy B. Skład A klasy uzupełniają GKS Warta Bolesławiecka, który zanotował spadek z klasy okręgowej oraz beniamikowie: Zryw Ubocze, Kolonia Bolesławiec i Jaśnica Opolno-Zdrój.
Program Klub 2021
Nasze Stowarzyszenie otrzymało dotację 10000 zł w ramach ministerialnego programu „Klub”.

Nasz klub dofinansowanie przeznaczy na wynagrodzenie instruktora prowadzącego zajęcia sportowe zawodników do lat 18 oraz na zakup sprzętu sportowego niezbędnego do prowadzenia treningów juniorów tj. piłki, buty piłkarskie, dresy, rękawice i siatki bramkarskie.

Celem Programu „Klub” jest wsparcie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych – kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejscem poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem dofinansowania są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego – wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF), którego dysponentem jest Minister właściwy ds Sportu. Minister Dziedzictwa Narodowego Kultury i Sportu
Udany weekend
Nasze drużyny tym razem z kompletem punktów. Juniorzy wygrali 5-3 z Leśnikiem po 2 trafieniach D. Grabowego oraz K. Skóry, B. Kraśnickiego i M. Kołodzieja. Seniorzy pewnie pokonali LKS Mierzwin 2-0. Po bramkach P. Kiełbika i W. Bojanowskiego.
Trening juniorzy wtorek 17.00, seniorzy środa 18.00
Ruszyły rozgrywki
W końcu wznowione zostały rozgrywki. Juniorzy w sobotę wygrali 0-1 w Olszanicy po bramce Dominika Grabowego.
Seniorzy przegrali u siebie w takim samym wymiarze z Chrobrym Nowogrodziec, który wykorzystując potknięcie Górnika awansował na pozycję lidera. Kolejny mecz seniorów na ciężkim terenie w Węglincu.
Startuje runda wiosenna
Zgodnie z komunikatem Komisji ds. Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, rozgrywki na wszystkich szczeblach prowadzonych przez Dolnośląski ZPN zostaną wznowione 24 kwietnia.

Zaktualizowane terminarze dostępne są na laczynaspilka.pl
Inauguracja A klasy przełożona
Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami Ministra Zdrowia, czasowo zawiesza rozgrywki IV ligi oraz klas niższych w okresie od 20 marca do 9 kwietnia. Co będzie dalej - zobaczymy.
Rozgrywki młodzieżowe zostały zawieszone na okres od 27 marca do 9 kwietnia.
Okres przygotowawczy
Przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozegraliśmy następujące mecze kontrolne:
GKS Tomaszów - BKS Bolesławiec juniorzy starsi 2-4
Orlik Okmiany - GKS Tomaszów 1-4
LKS Kraśnik Dolny - GKS Tomaszów 0-8
GKS Raciborowice - GKS Tomaszów 4-5
Błękitni Studniska Dolne - GKS Tomaszów 5-3
Juniorzy GKS Raciborowice - juniorzy GKS Tomaszów 4-0
Terminarze rundy wiosennej
Na stronie laczynaspilka.pl opublikowane zostały terminarze rundy wiosennej. Seniorzy 21 marca w ramach 16 kolejki podejmą u siebie Chrobrego Nowogrodziec. Juniorzy zaś wznowią rozgrywki ligowe 27 marca meczem w Jędrzychowicach.
W okresie przygotowawczym zaplanowano 5 sparingów. Pierwszy 13/14 lutego z Olimpią Olszanica.

terminarz A klasaLink

terminarz Juniorzy Link

Ostatnie pożegnanie
ŻałobaZ głębokim smutkiem przyjęliśmy informacje o śmierci dwóch osób przez lata związanych z naszym klubem.
W dniu 31.12.2020r odszedł śp. Tomasz Benesiewicz, który był trenerem naszych drużyn w latach 2005-2009 oraz 2014-2016. Prowadzony przez niego zespół seniorów dotarł w 2009 roku do finału okręgowego Pucharu Polski. Był trenerem z dobrym warsztatem, potrafiącym zawsze odpowiednio zmotywować drużynę. Nabożeństwo żałobne odbędzie się 12.01.2021 o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu.
W dniu 05.01.2021r zmarł jeden z najwierniejszych kibiców klubu, dawny zawodnik, śp. Józef Wyskup. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w sobotę 09.01.2021r o godz 12.00 w kościele parafialnym w Tomaszowie Bolesławieckim.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy szczerego współczucia.
Wygrana ze Spartą
Seniorzy zakończyli rundę jesienną wygraną ze Spartą Zebrzydowa 3-1. Bramki dla GKSu Andrzej Skóra oraz dwie Marcin Janik. Zła passa została przełamana. Po roku w końcu udało się zdobyć komplet punktów na własnym boisku. Ostatnia wygrana 03.11.2019r 3-1 z Orłem Gościszów.
Nie były to dla nas zbyt udane rozgrywki. Borykaliśmy się z ciągłymi absencjami, dobrze że mieliśmy dość szeroką kadrę. Przed nami sporo pracy w przerwie zimowej i walka o lepszy rezultat w rundzie rewanżowej. Podziękowania dla zawodników za grę i udział w treningach.
Aktualne terminarze i tabele
Seniorzy - Alniko A klasa gr III
Terminarz i tabela

Juniorzy A1 - III Liga Okręgowa