Listopad 30 2020 17:53:33

Turniej o Puchar Wójta 2013

Przykład Ramki
Wygrana ze Spartą
Seniorzy zakończyli rundę jesienną wygraną ze Spartą Zebrzydowa 3-1. Bramki dla GKSu Andrzej Skóra oraz dwie Marcin Janik. Zła passa została przełamana. Po roku w końcu udało się zdobyć komplet punktów na własnym boisku. Ostatnia wygrana 03.11.2019r 3-1 z Orłem Gościszów.
Nie były to dla nas zbyt udane rozgrywki. Borykaliśmy się z ciągłymi absencjami, dobrze że mieliśmy dość szeroką kadrę. Przed nami sporo pracy w przerwie zimowej i walka o lepszy rezultat w rundzie rewanżowej. Podziękowania dla zawodników za grę i udział w treningach.
Koniec rundy juniorów
Juniorzy zakończyli rozgrywki w rundzie jesiennej na bardzo dobrym drugim miejscu, z dorobkiem 17 punktów. Bilans 5 wygranych, 2 remisy oraz 1 przegrana - z liderem Górnikiem Węgliniec. W imieniu Zarządu klubu dziękujemy za mobilizację i zaangażowanie na meczach. To bardzo dobry wynik, osiągnięty mimo problemów kadrowych.

Seniorom pozostały do rozegrania jeszcze 3 kolejki. Z Majdanem Bolesławice, WKS Żarki Średnie oraz Spartą Zebrzydowa. Ze względu na zagrożenie COVID-19 mecze zgodnie z wytycznymi odbędą się bez udziału publiczności.
Wygrana juniorów , seniorzy bez punktów
Juniorzy wygrali u siebie z Hutnikiem Pieńsk 2-0 po dwóch trafieniach Dominika Grabowego i z dorobkiem 17 punktów zajmują 2 miejsce w lidze. Gorzej wiedzie się seniorom, którzy mimo prowadzenia przez większość meczu i dużo klarowniejszych sytuacji od rywali, wrócili z Niwnic bez punktu.
Ostatnie pożegnanie
ŻałobaZ wielkim smutkiem informujemy, że odszedł Mieczysław Stulin, trener naszej drużyny w sezonie 1996/1997. Był osobą mocno związaną z BKS Bolesławiec, gdzie przez wiele lat występował jako zawodnik, potem spełniał się jako działacz oraz prezes. Za jego kadencji zespół z Bolesławca po wielu latach awansował do III ligi.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
LZS Łaziska - GKS Tomaszów 2-3
Tym razem seniorzy przywożą 3 punkty z Łazisk. Nie zanosiło się na to. Do przerwy przegrywaliśmy 2-0. Po zmianie stron drużyna ruszyła do odrabiania strat. Bramkę kontaktową zdobył Sebastian Faltyn. Potem kolejne 2 trafienia dołożył Wojciech Bojanowski. Wynik 2-3. Brawo dla całej ekipy.

Juniorzy w sobotę przegrali u siebie z Olimpią Olszanica 0-3.

Kolejny mecz seniorów w niedzielę u siebie o godz 15:00 z Orłem Gościszów.
LKS Mierzwin - GKS Tomaszów 0-7
W 4 kolejce w końcu udaje się wywalczyć komplet punktów. Po ubiegłotygodniowej przegranej 3-0 z KS Stare Jaroszowice Żeliszów, zamykaliśmy ligową tabelę bez żadnego dorobku punktowego.
Mecz w Mierzwinie ułożył się po naszej myśli. Do przerwy pewne prowadzenie 0-3. Krótko po zmianie stron jeden z zawodników gospodarzy otrzymał druga żółta kartkę za faul na Olafie Kalecie i musiał opuścić boisko. Kilka chwil później podobny los spotkał innego z gospodarzy po groźnie wyglądającym faulu na Wojtku Bojanowskim. Mierzwin w osłabieniu ambitnie się bronił i miał okazję do strzelenia bramki. Ostatecznie GKS wygrał wysoko 0-7 po trzech trafieniach Mateusza Wołoszyna oraz po dwa Mateusza Haniszewskiego i Krzysztofa Kurleja. Odbijamy od dna.
Program KLUB 2020
Nasze Stowarzyszenie otrzymało dotację 10000 zł w ramach ministerialnego programu „Klub”.

Nasz klub dofinansowanie przeznaczy na wynagrodzenie instruktora prowadzącego zajęcia sportowe zawodników do lat 18 oraz na zakup sprzętu sportowego niezbędnego do prowadzenia treningów juniorów tj. piłki, buty piłkarskie, skarpetogetry, reboundery treningowe.

Celem Programu „Klub” jest wsparcie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych – kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejscem poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem dofinansowania są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego – wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF), którego dysponentem jest Minister Sportu.
GKS Tomaszów - Górnik Węgliniec
Mecz GKS Tomaszów - Górnik Węgliniec, 1-2
bramka dla GKSu: Mateusz Wołoszyn

Zdjęcia z meczu można obejrzeć na portalu istotne.pl
Chrobry - GKS 5-1
Na inaugurację sezonu 2020/2021 przegrywamy w Nowogrodźcu 5-1. Trafienie dla GKSu: Krzysztof Kurlej.

Trening poniedziałek godz 19.00
Trening juniorzy wtorek godz 17.00
Nabór
Sparingi
Mimo sezonu urlopowego prowadzimy regularne treningi oraz rozgrywamy mecze kontrolne.
Do startu ligi zaplanowano następujące sparingi:
04.07.2020r. KS Stare Jaroszowice-Żeliszów ( A klasa) - GKS Tomaszów 7-0
11.07.2020r., Zbylut Zbylutów ( B klasa) - GKS Tomaszów 0-12
18.07.2020r. godz. 17:00, GKS Tomaszów - Łazek Pisarzowice (A klasa) 3-4
25.07.2020r., GKS Tomaszów - LZS Nowa (B klasa) 4-0
01.08.2020r., godz 16:00, Błękitni Studniska Dolne (A klasa) - GKS Tomaszów 5-4

I kolejka A klasy:
08.08.2020r, godz. 16:00, Chrobry Nowogrodziec - GKS Tomaszów
Aktualne terminarze i tabele
Seniorzy - Alniko A klasa gr III
Terminarz i tabela

Juniorzy A1 - III Liga Okręgowa