Marzec 01 2021 04:51:40

Turniej o Puchar Wójta 2013

Przykład Ramki
Okres przygotowawczy
Przed rozpoczęciem rundy wiosennej zaplanowaliśmy kilka meczy kontrolnych.
GKS Tomaszów - BKS Bolesławiec juniorzy starsi 2-4
Orlik Okmiany - GKS Tomaszów 1-4
LKS Kraśnik Dolny - GKS Tomaszów 06.03.2021 godz 15:00
GKS Raciborowice - GKS Tomaszów 07.03.2021 godz 12.00
Błękitni Studniska Dolne - GKS Tomaszów 13/14.03.2021
Terminarze rundy wiosennej
Na stronie laczynaspilka.pl opublikowane zostały terminarze rundy wiosennej. Seniorzy 21 marca w ramach 16 kolejki podejmą u siebie Chrobrego Nowogrodziec. Juniorzy zaś wznowią rozgrywki ligowe 27 marca meczem w Jędrzychowicach.
W okresie przygotowawczym zaplanowano 5 sparingów. Pierwszy 13/14 lutego z Olimpią Olszanica.

terminarz A klasaLink

terminarz Juniorzy Link

Ostatnie pożegnanie
ŻałobaZ głębokim smutkiem przyjęliśmy informacje o śmierci dwóch osób przez lata związanych z naszym klubem.
W dniu 31.12.2020r odszedł śp. Tomasz Benesiewicz, który był trenerem naszych drużyn w latach 2005-2009 oraz 2014-2016. Prowadzony przez niego zespół seniorów dotarł w 2009 roku do finału okręgowego Pucharu Polski. Był trenerem z dobrym warsztatem, potrafiącym zawsze odpowiednio zmotywować drużynę. Nabożeństwo żałobne odbędzie się 12.01.2021 o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu.
W dniu 05.01.2021r zmarł jeden z najwierniejszych kibiców klubu, dawny zawodnik, śp. Józef Wyskup. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w sobotę 09.01.2021r o godz 12.00 w kościele parafialnym w Tomaszowie Bolesławieckim.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy szczerego współczucia.
Wygrana ze Spartą
Seniorzy zakończyli rundę jesienną wygraną ze Spartą Zebrzydowa 3-1. Bramki dla GKSu Andrzej Skóra oraz dwie Marcin Janik. Zła passa została przełamana. Po roku w końcu udało się zdobyć komplet punktów na własnym boisku. Ostatnia wygrana 03.11.2019r 3-1 z Orłem Gościszów.
Nie były to dla nas zbyt udane rozgrywki. Borykaliśmy się z ciągłymi absencjami, dobrze że mieliśmy dość szeroką kadrę. Przed nami sporo pracy w przerwie zimowej i walka o lepszy rezultat w rundzie rewanżowej. Podziękowania dla zawodników za grę i udział w treningach.
Koniec rundy juniorów
Juniorzy zakończyli rozgrywki w rundzie jesiennej na bardzo dobrym drugim miejscu, z dorobkiem 17 punktów. Bilans 5 wygranych, 2 remisy oraz 1 przegrana - z liderem Górnikiem Węgliniec. W imieniu Zarządu klubu dziękujemy za mobilizację i zaangażowanie na meczach. To bardzo dobry wynik, osiągnięty mimo problemów kadrowych.

Seniorom pozostały do rozegrania jeszcze 3 kolejki. Z Majdanem Bolesławice, WKS Żarki Średnie oraz Spartą Zebrzydowa. Ze względu na zagrożenie COVID-19 mecze zgodnie z wytycznymi odbędą się bez udziału publiczności.
Wygrana juniorów , seniorzy bez punktów
Juniorzy wygrali u siebie z Hutnikiem Pieńsk 2-0 po dwóch trafieniach Dominika Grabowego i z dorobkiem 17 punktów zajmują 2 miejsce w lidze. Gorzej wiedzie się seniorom, którzy mimo prowadzenia przez większość meczu i dużo klarowniejszych sytuacji od rywali, wrócili z Niwnic bez punktu.
Ostatnie pożegnanie
ŻałobaZ wielkim smutkiem informujemy, że odszedł Mieczysław Stulin, trener naszej drużyny w sezonie 1996/1997. Był osobą mocno związaną z BKS Bolesławiec, gdzie przez wiele lat występował jako zawodnik, potem spełniał się jako działacz oraz prezes. Za jego kadencji zespół z Bolesławca po wielu latach awansował do III ligi.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
LZS Łaziska - GKS Tomaszów 2-3
Tym razem seniorzy przywożą 3 punkty z Łazisk. Nie zanosiło się na to. Do przerwy przegrywaliśmy 2-0. Po zmianie stron drużyna ruszyła do odrabiania strat. Bramkę kontaktową zdobył Sebastian Faltyn. Potem kolejne 2 trafienia dołożył Wojciech Bojanowski. Wynik 2-3. Brawo dla całej ekipy.

Juniorzy w sobotę przegrali u siebie z Olimpią Olszanica 0-3.

Kolejny mecz seniorów w niedzielę u siebie o godz 15:00 z Orłem Gościszów.
LKS Mierzwin - GKS Tomaszów 0-7
W 4 kolejce w końcu udaje się wywalczyć komplet punktów. Po ubiegłotygodniowej przegranej 3-0 z KS Stare Jaroszowice Żeliszów, zamykaliśmy ligową tabelę bez żadnego dorobku punktowego.
Mecz w Mierzwinie ułożył się po naszej myśli. Do przerwy pewne prowadzenie 0-3. Krótko po zmianie stron jeden z zawodników gospodarzy otrzymał druga żółta kartkę za faul na Olafie Kalecie i musiał opuścić boisko. Kilka chwil później podobny los spotkał innego z gospodarzy po groźnie wyglądającym faulu na Wojtku Bojanowskim. Mierzwin w osłabieniu ambitnie się bronił i miał okazję do strzelenia bramki. Ostatecznie GKS wygrał wysoko 0-7 po trzech trafieniach Mateusza Wołoszyna oraz po dwa Mateusza Haniszewskiego i Krzysztofa Kurleja. Odbijamy od dna.
Program KLUB 2020
Nasze Stowarzyszenie otrzymało dotację 10000 zł w ramach ministerialnego programu „Klub”.

Nasz klub dofinansowanie przeznaczy na wynagrodzenie instruktora prowadzącego zajęcia sportowe zawodników do lat 18 oraz na zakup sprzętu sportowego niezbędnego do prowadzenia treningów juniorów tj. piłki, buty piłkarskie, skarpetogetry, reboundery treningowe.

Celem Programu „Klub” jest wsparcie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych – kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejscem poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem dofinansowania są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego – wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF), którego dysponentem jest Minister Sportu.
GKS Tomaszów - Górnik Węgliniec
Mecz GKS Tomaszów - Górnik Węgliniec, 1-2
bramka dla GKSu: Mateusz Wołoszyn

Zdjęcia z meczu można obejrzeć na portalu istotne.pl