Sierpień 04 2021 14:44:20

Turniej o Puchar Wójta 2013

Przykład Ramki
Udany weekend
Nasze drużyny tym razem z kompletem punktów. Juniorzy wygrali 5-3 z Leśnikiem po 2 trafieniach D. Grabowego oraz K. Skóry, B. Kraśnickiego i M. Kołodzieja. Seniorzy pewnie pokonali LKS Mierzwin 2-0. Po bramkach P. Kiełbika i W. Bojanowskiego.
Trening juniorzy wtorek 17.00, seniorzy środa 18.00
Ruszyły rozgrywki
W końcu wznowione zostały rozgrywki. Juniorzy w sobotę wygrali 0-1 w Olszanicy po bramce Dominika Grabowego.
Seniorzy przegrali u siebie w takim samym wymiarze z Chrobrym Nowogrodziec, który wykorzystując potknięcie Górnika awansował na pozycję lidera. Kolejny mecz seniorów na ciężkim terenie w Węglincu.
Startuje runda wiosenna
Zgodnie z komunikatem Komisji ds. Rozgrywek Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, rozgrywki na wszystkich szczeblach prowadzonych przez Dolnośląski ZPN zostaną wznowione 24 kwietnia.

Zaktualizowane terminarze dostępne są na laczynaspilka.pl
Inauguracja A klasy przełożona
Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuje, że zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami Ministra Zdrowia, czasowo zawiesza rozgrywki IV ligi oraz klas niższych w okresie od 20 marca do 9 kwietnia. Co będzie dalej - zobaczymy.
Rozgrywki młodzieżowe zostały zawieszone na okres od 27 marca do 9 kwietnia.
Okres przygotowawczy
Przed rozpoczęciem rundy wiosennej rozegraliśmy następujące mecze kontrolne:
GKS Tomaszów - BKS Bolesławiec juniorzy starsi 2-4
Orlik Okmiany - GKS Tomaszów 1-4
LKS Kraśnik Dolny - GKS Tomaszów 0-8
GKS Raciborowice - GKS Tomaszów 4-5
Błękitni Studniska Dolne - GKS Tomaszów 5-3
Juniorzy GKS Raciborowice - juniorzy GKS Tomaszów 4-0
Terminarze rundy wiosennej
Na stronie laczynaspilka.pl opublikowane zostały terminarze rundy wiosennej. Seniorzy 21 marca w ramach 16 kolejki podejmą u siebie Chrobrego Nowogrodziec. Juniorzy zaś wznowią rozgrywki ligowe 27 marca meczem w Jędrzychowicach.
W okresie przygotowawczym zaplanowano 5 sparingów. Pierwszy 13/14 lutego z Olimpią Olszanica.

terminarz A klasaLink

terminarz Juniorzy Link

Ostatnie pożegnanie
ŻałobaZ głębokim smutkiem przyjęliśmy informacje o śmierci dwóch osób przez lata związanych z naszym klubem.
W dniu 31.12.2020r odszedł śp. Tomasz Benesiewicz, który był trenerem naszych drużyn w latach 2005-2009 oraz 2014-2016. Prowadzony przez niego zespół seniorów dotarł w 2009 roku do finału okręgowego Pucharu Polski. Był trenerem z dobrym warsztatem, potrafiącym zawsze odpowiednio zmotywować drużynę. Nabożeństwo żałobne odbędzie się 12.01.2021 o godz. 13.00 na cmentarzu komunalnym w Bolesławcu.
W dniu 05.01.2021r zmarł jeden z najwierniejszych kibiców klubu, dawny zawodnik, śp. Józef Wyskup. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w sobotę 09.01.2021r o godz 12.00 w kościele parafialnym w Tomaszowie Bolesławieckim.
Rodzinom zmarłych składamy wyrazy szczerego współczucia.
Wygrana ze Spartą
Seniorzy zakończyli rundę jesienną wygraną ze Spartą Zebrzydowa 3-1. Bramki dla GKSu Andrzej Skóra oraz dwie Marcin Janik. Zła passa została przełamana. Po roku w końcu udało się zdobyć komplet punktów na własnym boisku. Ostatnia wygrana 03.11.2019r 3-1 z Orłem Gościszów.
Nie były to dla nas zbyt udane rozgrywki. Borykaliśmy się z ciągłymi absencjami, dobrze że mieliśmy dość szeroką kadrę. Przed nami sporo pracy w przerwie zimowej i walka o lepszy rezultat w rundzie rewanżowej. Podziękowania dla zawodników za grę i udział w treningach.
Koniec rundy juniorów
Juniorzy zakończyli rozgrywki w rundzie jesiennej na bardzo dobrym drugim miejscu, z dorobkiem 17 punktów. Bilans 5 wygranych, 2 remisy oraz 1 przegrana - z liderem Górnikiem Węgliniec. W imieniu Zarządu klubu dziękujemy za mobilizację i zaangażowanie na meczach. To bardzo dobry wynik, osiągnięty mimo problemów kadrowych.

Seniorom pozostały do rozegrania jeszcze 3 kolejki. Z Majdanem Bolesławice, WKS Żarki Średnie oraz Spartą Zebrzydowa. Ze względu na zagrożenie COVID-19 mecze zgodnie z wytycznymi odbędą się bez udziału publiczności.
Wygrana juniorów , seniorzy bez punktów
Juniorzy wygrali u siebie z Hutnikiem Pieńsk 2-0 po dwóch trafieniach Dominika Grabowego i z dorobkiem 17 punktów zajmują 2 miejsce w lidze. Gorzej wiedzie się seniorom, którzy mimo prowadzenia przez większość meczu i dużo klarowniejszych sytuacji od rywali, wrócili z Niwnic bez punktu.
Ostatnie pożegnanie
ŻałobaZ wielkim smutkiem informujemy, że odszedł Mieczysław Stulin, trener naszej drużyny w sezonie 1996/1997. Był osobą mocno związaną z BKS Bolesławiec, gdzie przez wiele lat występował jako zawodnik, potem spełniał się jako działacz oraz prezes. Za jego kadencji zespół z Bolesławca po wielu latach awansował do III ligi.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
Aktualne terminarze i tabele
Seniorzy - Alniko A klasa gr III
Terminarz i tabela

Juniorzy A1 - III Liga Okręgowa