Czerwiec 20 2018 21:38:06

Przykład Ramki
GKS Tomaszów - KS Łąka 2-1
Bramki: M. Kubuś, K. Kurlej
Do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy. Choć gospodarze mieli kilka dogodnych sytuacji, to piłka nie mogła znaleźć drogi do siatki. W dodatku dobrze bronił golkiper Łąki.
W drugiej odsłonie niespodziewanie to goście wyszli na prowadzenie i trzeba było odrabiać straty. Podziałała przerwa na wodę i ostatni kwadrans należał do Gieksy. Najpierw po wrzutce Zbigniewa Szewczyka przyjął piłkę i strzelił na 1-1 Marcin Kubuś. Wynik chwilę później ustalił Krzysztof Kurlej.
Kolejny mecz seniorów w niedzielę o 14:00 w Gromadce.
LKS Ocice - GKS Tomaszów 2-2
Seniorzy zremisowali w Ocicach po bramkach Andrzeja Skóry i Damiana Dobiecha.
Zaczęliśmy efektownie. Dobrze wrzucona piłka w pole karne przez Wojciecha Bojanowskiego i świetny strzał głową Andrzeja Skóry dały nam prowadzenie. Po odbiciu piłki ręka przez zawodnika gospodarzy sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Damian Dobiech. W drugiej połowie gospodarze zaczęli przeważać. Do naszej gry wkradło się nieco nerwowości. Po strzeleniu bramki kontaktowej Ocice przy wsparciu dużej rzeszy kibiców ruszyły jeszcze bardziej ofensywnie. Wyrównali po rzucie karnym podyktowanym za faul jednego z obrońców. Świetnie w naszej bramce spisywał się Grzegorz Gabor. Bronił trudne piłki a gospodarze pudłowali z kilku metrów. Dzięki jego interwencjom udało się ugrać punkt. Potem nieco się otrząsnęliśmy i końcówka meczu była już bardziej wyrównana.
Turniej piłki nożnej orlików
W dniu 20 maja 2018r zorganizowaliśmy na własnym obiekcie turniej piłki nożnej dla zawodników w kategorii wiekowej orlik. Na zawody stawiło się sześć drużyn reprezentujących kluby GKS Warta Bolesławiecka, BKS Bolesławiec, Chrobry Nowogrodziec ( 2 zespoły), LZS Brzeźnik i GKS Tomaszów Bolesławiecki. Gdyby nie sezon komunijny frekwencja pewnie była by większa. Sześć zespołów zagrało mecze każdy z każdym. Ogółem na 2 boiskach rozegrano 15 spotkań, w których strzelono w sumie 65 bramek. Dla wszystkich zawodników przygotowano poczęstunek w postaci soków, napojów oraz ciastek i owoców. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Turniej został zorganizowany przy wsparciu finansowym Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach realizacji projektu: dofinansowanie działalności szkoleniowej w zakresie piłki nożnej dla dzieci i młodzieży oraz wyjazdu sportowo-integracyjnego.
GKS Tomaszów - KS Włodzice
Seniorzy wysoko pokonali KS Włodzice.
Do przerwy jednak utrzymywał się wynik remisowy 2-2. Na trafienia Krzysztofa Kurleja i Andrzeja Skóry goście odpowiadali bramkami Dawida Drapana. W drugiej połowie swoją przewagę zaznaczyli gospodarze. Krzysztof Kurlej skompletował hat tricka, dwa trafienia dołożył Krystian Sudół i jedno Daniej Mandżak. Goście w ostatniej minucie strzałem z daleka ustalili wynik na 7-3.
Rybak Parowa - GKS Tomaszów 3-3

Seniorzy przegrywali w Parowej już 3-0, ale po bramkach Krystiana Sudóła i Damiana Dobiecha zmniejszyli straty do przerwy na 3-2. W drugiej odsłonie gospodarze nastawili się na obronę wyniku i grę z kontry. GKS w końcówce meczu zdołał wyrównać po trafieniu głową Mikołaja Gapińskiego. Wynik 3-3.
GKS Tomaszów -GKS Raciborowice
Seniorzy przerwali złą passę, wygrywając u siebie z GKS Raciborowice 5-1. Do przerwy prowadzili goście po bramce z rzutu karnego. Tomaszów za to nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji. W drugiej połowie udało się jednak odrobić straty a piłka zaczęła znajdować drogę do bramki gości. Trafienie na 1-1 zdobył Mikołaj Gapiński po zagraniu Krzysztofa Kurleja. To pierwsza bramka mikołaja w zespole seniorskim. Kolejne cztery bramki dołożył Krzysztof Kurlej. Wynik mógł być wyższy bo Tomaszów nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. Dobrze, że nie miało to już znaczenia dla losów meczu.
Juniorzy do ostatniej minuty prowadzili we Włodzicach 2-1 po bramkach Adriana Piaseckiego. Niestety w doliczonym czasie gospodarze trafili na remis z rzutu wolnego.
LZS Łaziska - GKS Tomaszów
zbiórka na mecz seniorów niedziela godz 10:45, mecz o 12:00 w Łaziskach
A klasa w Wielką Sobotę

Pierwsza kolejka rundy wiosennej w Wielką Sobotę 31.03.2018.
GKS Tomaszów zagra u siebie z LZS Brzeźnik o godz. 17:00
Zebranie
Zarząd klubu informuje że w dniu 16 lutego (piątek) o godz.20:00 w sali klubowej odbędzie się nadzwyczajne Walne Zebranie stowarzyszenia Gminny Klub Sportowy "Tomaszów Bolesławiecki.

Głównym tematem zebrania będą zmiany w statucie stowarzyszenia oraz podsumowanie działalności w roku 2017 i omówienie planów na rok 2018. Prosimy o jak najliczniejsze przybycie.
Terminarze rundy wiosennej
Na stronie Łączy nas piłka dostępne są już terminarze rozgrywek na rundę wiosenną.

A kasa wznawia rozgrywki 24 marca, natomiast juniorzy w klasie terenowej 14 kwietnia.

poniżej linki do terminarzy:
seniorzy
juniorzy

Sparingi
Wstępny plan sparingowy:

Seniorzy:
25 lutego godz 12:00 Burza Gołaczów - GKS Tomaszów (0-6)
4 marca - Orlik Okmiany - GKS Tomaszów 7-3 (5-3)
11 marca godz. 14:00 - WKS Żarki Średnie ( w Zgorzelcu)
18 marca godz. 13:00 - Orzeł Wojcieszyn
24/25 marca - start A klasy