Wrzesień 21 2018 18:24:25
Turniej piłki nożnej orlików
W dniu 20 maja 2018r zorganizowaliśmy na własnym obiekcie turniej piłki nożnej dla zawodników w kategorii wiekowej orlik. Na zawody stawiło się sześć drużyn reprezentujących kluby GKS Warta Bolesławiecka, BKS Bolesławiec, Chrobry Nowogrodziec ( 2 zespoły), LZS Brzeźnik i GKS Tomaszów Bolesławiecki. Gdyby nie sezon komunijny frekwencja pewnie była by większa. Sześć zespołów zagrało mecze każdy z każdym. Ogółem na 2 boiskach rozegrano 15 spotkań, w których strzelono w sumie 65 bramek. Dla wszystkich zawodników przygotowano poczęstunek w postaci soków, napojów oraz ciastek i owoców. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy. Turniej został zorganizowany przy wsparciu finansowym Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach realizacji projektu: dofinansowanie działalności szkoleniowej w zakresie piłki nożnej dla dzieci i młodzieży oraz wyjazdu sportowo-integracyjnego.
GKS Tomaszów - KS Włodzice
Seniorzy wysoko pokonali KS Włodzice.
Do przerwy jednak utrzymywał się wynik remisowy 2-2. Na trafienia Krzysztofa Kurleja i Andrzeja Skóry goście odpowiadali bramkami Dawida Drapana. W drugiej połowie swoją przewagę zaznaczyli gospodarze. Krzysztof Kurlej skompletował hat tricka, dwa trafienia dołożył Krystian Sudół i jedno Daniej Mandżak. Goście w ostatniej minucie strzałem z daleka ustalili wynik na 7-3.
Rybak Parowa - GKS Tomaszów 3-3

Seniorzy przegrywali w Parowej już 3-0, ale po bramkach Krystiana Sudóła i Damiana Dobiecha zmniejszyli straty do przerwy na 3-2. W drugiej odsłonie gospodarze nastawili się na obronę wyniku i grę z kontry. GKS w końcówce meczu zdołał wyrównać po trafieniu głową Mikołaja Gapińskiego. Wynik 3-3.
GKS Tomaszów -GKS Raciborowice
Seniorzy przerwali złą passę, wygrywając u siebie z GKS Raciborowice 5-1. Do przerwy prowadzili goście po bramce z rzutu karnego. Tomaszów za to nie wykorzystał kilku dogodnych sytuacji. W drugiej połowie udało się jednak odrobić straty a piłka zaczęła znajdować drogę do bramki gości. Trafienie na 1-1 zdobył Mikołaj Gapiński po zagraniu Krzysztofa Kurleja. To pierwsza bramka mikołaja w zespole seniorskim. Kolejne cztery bramki dołożył Krzysztof Kurlej. Wynik mógł być wyższy bo Tomaszów nie wykorzystał dwóch rzutów karnych. Dobrze, że nie miało to już znaczenia dla losów meczu.
Juniorzy do ostatniej minuty prowadzili we Włodzicach 2-1 po bramkach Adriana Piaseckiego. Niestety w doliczonym czasie gospodarze trafili na remis z rzutu wolnego.
LZS Łaziska - GKS Tomaszów
zbiórka na mecz seniorów niedziela godz 10:45, mecz o 12:00 w Łaziskach
A klasa w Wielką Sobotę

Pierwsza kolejka rundy wiosennej w Wielką Sobotę 31.03.2018.
GKS Tomaszów zagra u siebie z LZS Brzeźnik o godz. 17:00
Zebranie
Zarząd klubu informuje że w dniu 16 lutego (piątek) o godz.20:00 w sali klubowej odbędzie się nadzwyczajne Walne Zebranie stowarzyszenia Gminny Klub Sportowy "Tomaszów Bolesławiecki.

Głównym tematem zebrania będą zmiany w statucie stowarzyszenia oraz podsumowanie działalności w roku 2017 i omówienie planów na rok 2018. Prosimy o jak najliczniejsze przybycie.
Terminarze rundy wiosennej
Na stronie Łączy nas piłka dostępne są już terminarze rozgrywek na rundę wiosenną.

A kasa wznawia rozgrywki 24 marca, natomiast juniorzy w klasie terenowej 14 kwietnia.

poniżej linki do terminarzy:
seniorzy
juniorzy

Sparingi
Wstępny plan sparingowy:

Seniorzy:
25 lutego godz 12:00 Burza Gołaczów - GKS Tomaszów (0-6)
4 marca - Orlik Okmiany - GKS Tomaszów 7-3 (5-3)
11 marca godz. 14:00 - WKS Żarki Średnie ( w Zgorzelcu)
18 marca godz. 13:00 - Orzeł Wojcieszyn
24/25 marca - start A klasy

Juniorzy:
17 marca - Olimpia Olszanica
07 kwietnia - LKS Kraśnik Dolny
14 kwietnia - start klasy Terenowej
Statystyki
Seniorzy w 13 meczach rundy jesiennej zgromadzili 22 punkty co pozwoliło na zajęcie 3 lokaty na półmetku rozgrywek. Tyle samo punktów zgromadziły drużyny KS Stare Jaroszowice oraz Górnik Węgliniec. Jeden punkt mniej KS Łąka a za raz za nią GKS Iwiny 20 i LZS Brzeźnik 19. Grupa jest zatem bardzo wyrównana. Strata do lidera wynosi 10 punktów a przewaga nad strefą spadkową to 12 punktów.
Najwięcej minut w drużynie rozegrali Marcin Kubuś 1125 minut, Krzysztof Kurlej 1072 minuty, Daniel Mandżak 1062 minuty.
Łącznie zawodnicy zostali ukarani 24 żółtymi kartkami. W drużynie seniorów w meczu ligowym zadebiutowali: z GKS Iwiny Adrian Piasecki oraz w meczu z KS Stare Jaroszowice Adrian Zawada. Łącznie w drużynie seniorów jesienią wystąpiło 25 zawodników

Bilans bramkowy: 30 strzelonych i 20 straconych
Krzysztof Kurlej – 13 bramek
Marcin Kubuś – 5
Daniel Mandżak, Andrzej Skóra – 2
Łukasz Bomba, Tomasz Budas, Krystian Sudół, Marcin Gęsior, Rafał Szewczyk, Zbigniew Szewczyk – po 1 bramce
2 bramki samobójcze przeciwników

W drużynie juniorów najwięcej minut 720 rozegrał Adrian Zawada, a tuż za nim z liczbą 700 minut uplasował się Paweł Szewczyk. Po jednym meczu w rundzie upuścili Adrian Piasecki, Mateusz Markowski, Jakub Osip, Mikołaj Gapiński - wszyscy zagrali po 630 minut. Łącznie w drużynie juniorów jesienią wystąpiło 18 zawodników
Drużyna w 8 meczach zdobyła 10 punktów co dało jej 5 pozycję w tabeli.

Bilans bramkowy: 22 strzelone, 28 straconych
Mikołaj Gapiński – 6 bramek
Mateusz Markowski - 5
Paweł Szewczyk – 3
Adrian Piasecki, Mateusz Kołodziej, Adrian Zawada po 2
Jakub Osip, Jakub Turecki po 1
Podziękowanie
W sobotni wieczór zgodnie z tradycją podsumowaliśmy rozgrywki w rudzie jesiennej i całym 2017 roku. Dziękujemy zawodnikom i trenerowi za zaangażowanie na treningach i meczach, za atmosferę którą tworzycie w szatni. Podziękowania dla działaczy i kibiców. Dziękujemy także Pani Jolancie Sadowskiej oraz Panu Bogdanowi Andrzejczak za pomoc w organizacji zakończenia.
4. Leśnik Osiecznica 4 8
9. KS Stare Jaroszowice 4 6