Styczeń 20 2022 16:47:57
Koniec rundy juniorów
Juniorzy zakończyli rozgrywki w rundzie jesiennej na bardzo dobrym drugim miejscu, z dorobkiem 17 punktów. Bilans 5 wygranych, 2 remisy oraz 1 przegrana - z liderem Górnikiem Węgliniec. W imieniu Zarządu klubu dziękujemy za mobilizację i zaangażowanie na meczach. To bardzo dobry wynik, osiągnięty mimo problemów kadrowych.

Seniorom pozostały do rozegrania jeszcze 3 kolejki. Z Majdanem Bolesławice, WKS Żarki Średnie oraz Spartą Zebrzydowa. Ze względu na zagrożenie COVID-19 mecze zgodnie z wytycznymi odbędą się bez udziału publiczności.
Wygrana juniorów , seniorzy bez punktów
Juniorzy wygrali u siebie z Hutnikiem Pieńsk 2-0 po dwóch trafieniach Dominika Grabowego i z dorobkiem 17 punktów zajmują 2 miejsce w lidze. Gorzej wiedzie się seniorom, którzy mimo prowadzenia przez większość meczu i dużo klarowniejszych sytuacji od rywali, wrócili z Niwnic bez punktu.
Ostatnie pożegnanie
ŻałobaZ wielkim smutkiem informujemy, że odszedł Mieczysław Stulin, trener naszej drużyny w sezonie 1996/1997. Był osobą mocno związaną z BKS Bolesławiec, gdzie przez wiele lat występował jako zawodnik, potem spełniał się jako działacz oraz prezes. Za jego kadencji zespół z Bolesławca po wielu latach awansował do III ligi.

Rodzinie i bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.
LZS Łaziska - GKS Tomaszów 2-3
Tym razem seniorzy przywożą 3 punkty z Łazisk. Nie zanosiło się na to. Do przerwy przegrywaliśmy 2-0. Po zmianie stron drużyna ruszyła do odrabiania strat. Bramkę kontaktową zdobył Sebastian Faltyn. Potem kolejne 2 trafienia dołożył Wojciech Bojanowski. Wynik 2-3. Brawo dla całej ekipy.

Juniorzy w sobotę przegrali u siebie z Olimpią Olszanica 0-3.

Kolejny mecz seniorów w niedzielę u siebie o godz 15:00 z Orłem Gościszów.
LKS Mierzwin - GKS Tomaszów 0-7
W 4 kolejce w końcu udaje się wywalczyć komplet punktów. Po ubiegłotygodniowej przegranej 3-0 z KS Stare Jaroszowice Żeliszów, zamykaliśmy ligową tabelę bez żadnego dorobku punktowego.
Mecz w Mierzwinie ułożył się po naszej myśli. Do przerwy pewne prowadzenie 0-3. Krótko po zmianie stron jeden z zawodników gospodarzy otrzymał druga żółta kartkę za faul na Olafie Kalecie i musiał opuścić boisko. Kilka chwil później podobny los spotkał innego z gospodarzy po groźnie wyglądającym faulu na Wojtku Bojanowskim. Mierzwin w osłabieniu ambitnie się bronił i miał okazję do strzelenia bramki. Ostatecznie GKS wygrał wysoko 0-7 po trzech trafieniach Mateusza Wołoszyna oraz po dwa Mateusza Haniszewskiego i Krzysztofa Kurleja. Odbijamy od dna.
Program KLUB 2020
Nasze Stowarzyszenie otrzymało dotację 10000 zł w ramach ministerialnego programu „Klub”.

Nasz klub dofinansowanie przeznaczy na wynagrodzenie instruktora prowadzącego zajęcia sportowe zawodników do lat 18 oraz na zakup sprzętu sportowego niezbędnego do prowadzenia treningów juniorów tj. piłki, buty piłkarskie, skarpetogetry, reboundery treningowe.

Celem Programu „Klub” jest wsparcie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych – kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejscem poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem dofinansowania są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego – wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF), którego dysponentem jest Minister Sportu.
GKS Tomaszów - Górnik Węgliniec
Mecz GKS Tomaszów - Górnik Węgliniec, 1-2
bramka dla GKSu: Mateusz Wołoszyn

Zdjęcia z meczu można obejrzeć na portalu istotne.pl
Chrobry - GKS 5-1
Na inaugurację sezonu 2020/2021 przegrywamy w Nowogrodźcu 5-1. Trafienie dla GKSu: Krzysztof Kurlej.

Trening poniedziałek godz 19.00
Trening juniorzy wtorek godz 17.00
Nabór
Sparingi
Mimo sezonu urlopowego prowadzimy regularne treningi oraz rozgrywamy mecze kontrolne.
Do startu ligi zaplanowano następujące sparingi:
04.07.2020r. KS Stare Jaroszowice-Żeliszów ( A klasa) - GKS Tomaszów 7-0
11.07.2020r., Zbylut Zbylutów ( B klasa) - GKS Tomaszów 0-12
18.07.2020r. godz. 17:00, GKS Tomaszów - Łazek Pisarzowice (A klasa) 3-4
25.07.2020r., GKS Tomaszów - LZS Nowa (B klasa) 4-0
01.08.2020r., godz 16:00, Błękitni Studniska Dolne (A klasa) - GKS Tomaszów 5-4

I kolejka A klasy:
08.08.2020r, godz. 16:00, Chrobry Nowogrodziec - GKS Tomaszów
Terminarze
W serwisie PZPN www.laczynaspilka.pl opublikowane zostały terminarze rozgrywek dla klasy A, noszącej w nowym sezonie nazwę Alniko A klasa, oraz III Ligi Okręgowej Juniorów.

terminarz seniorów Link
terminarz juniorów Link

Sezon 20/21 w Alniko A klasie rozpoczniemy 08 lub 09 sierpnia 2020r meczem wyjazdowym z Chrobrym Nowogrodziec.

Juniorzy natomiast rozpoczną zmagania ligowe 5 września spotkaniem u siebie z Apisem Jędrzychowice. Sporo dobrze nam znanych drużyn nie zgłosiło się do rozgrywek juniorskich, m.in. Kraśnik Dolny, Gromadka, Czerna, Nowa, Włodzice. W związku z tym w nowym sezonie czekają nas spotkania z takimi zespołami jak: Iskra Łagów, Apis Jędrzychowice, Łazek Pisarzowice, Górnik Węgliniec, Hutnik Pieńsk, GKS Warta Bolesławiecka, Leśnik Osiecznica, Olimpia Olszanica, Majdan Bolesławice.
Zapraszamy wszystkich chętnych urodzonych w latach 2002 - 2006 do gry w naszej drużynie młodzieżowej. Natomiast zawodników, którzy mają ukończone 16 lat do gry w klasie A.
Aktualne terminarze i tabele
Seniorzy - Alniko A klasa gr III
Terminarz i tabela

Juniorzy A1 - III Liga Okręgowa