Lipiec 27 2024 08:40:47
Podsumowanie rozgrywek juniorów
W sobotę ostatni mecz sezonu rozegrali juniorzy GKSu. Nasza młodzież w 28 spotkaniach zgromadziła łącznie 60 punktów. Ostatecznie zajęliśmy pewne drugie miejsce w tabeli klasy terenowej juniorów. To nasz najlepszy wynik od wielu lat. Cieszy to że wychowankowie dobrze wprowadzają się do zespołu seniorskiego. Brawo młodzież, która jest co prawda dopiero na początku piłkarskiej przygody, ale jak widać idzie w dobrym kierunku. Dzięki za cały sezon ;-)
Podsumowanie weekendu
To był udany weekend dla naszych zespołów. Juniorzy wygrali w sobotę wysoko 9-2 z LKS Kraśnik Dolny. Zabójcza okazała się końcówka meczu, w której gospodarze zdołali odskoczyć ze stanu 3-2 na 9-2. Wcześniej nie zapowiadało się na tak okazały wynik.

Seniorzy wygrali z GKS Iwiny 2-3. Nie było łatwo i dwukrotnie musieliśmy gonić wynik jednak ostatecznie 3 punkty powędrowały do Tomaszowa. Bramki dla Tomaszowa Bartosz Turecki (pierwsze trafienie w seniorach), Krzysztof Kurlej i Jakub Osip. Brawo za grę do końca.

Również dzisiaj rozegrany został turniej orlików, który zorganizowaliśmy na własnym obiekcie. Turniej został dofinansowany przez Fundację KGHM Polska Miedź. Dziękujemy wszystkim drużynom i zawodnikom za udział i sportową rywalizację. Więcej o turnieju w osobnym newsie.
Przegrana z Leśnikiem
Seniorzy przegrali we wczorajszym meczu z Leśnikiem Osiecznica 0-2. Mimo sporych braków kadrowych długo stawialiśmy opór, skrupulatnie realizując założenia taktyczne. Goście dzięki wygranej zapewnili sobie awans do klasy okręgowej. Gratulujemy.

Trening w poniedziałek o 18:30
Za tydzień mecz seniorów w niedzielę o 12:00 w Łaziskach
Seniorzy z punktami
Seniorzy wygrali na własnym boisku z Górnikiem Węgliniec 3-2. Bramki dla Tomaszowa: Krystian Sudół, Daniel Mandżak i Krzysztof Kurlej. Brawo drużyna!
Juniorzy za to przegrali wysoko w Gromadce 6-1.

Trening środa 18:00
Trening juniorzy czwartek 18:00
Seniorzy na remis, juniorzy do przodu
Seniorzy wrócili z Zebrzydowej ze skromnym remisem 3-3. Prowadziliśmy po strzale K. Sudóła. Gospodarze szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami i w ciągu 3 minut zrobiło się 2-1 dla Sparty. Na 2-2 wyprowadził nas strzałem głową Daniel Mandżak a kolejne trafienie dołożył Krystian. Niestety gospodarze tuż przed końcem zdołali wyrównać.

Juniorzy wygrali po ciekawym meczu na własnym boisku z LKS Nowa 3-2. Dwukrotnie odrabiali straty. Najpierw na 1-1 wyrównał Kacper Tur, potem na 2-2 z rzutu wolnego Jakub Osip. Wynik ustalił w końcówce spotkania Kacper Tur.

Trening w poniedziałek o 18:30
Zbiórka na mecz w środę o 13:00. Gramy u siebie z Twardym Świętoszów o 14:00
Sobota 13stego kwietnia
Juniorzy stawili się na mecz zaledwie w 10ciu. Jednak po bardzo dobrym meczu wygrali z liderem klasy terenowej Czarnymi Lwówek Śląski 0-1. Do przerwy gra była wyrównana. Tomaszów stwarzał jednak bardziej klarowne sytuacje. Tuż przed przerwą dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Kacper Tur. Po zmianie stron gospodarze uzyskali przewagę w grze. GKS nieco zepchnięty do obrony bardzo dobrze spisywał się w defensywie i zakończył mecz bez straty bramki.
13sty kwietnia nie był za to szczęśliwy dla seniorów. Po przeciętnym meczu zremisowali z bezbramkowo z GKS Gromadka. Na dodatek nie wykorzystaliśmy karnego w 92 minucie meczu. Cóż goście wcześniej mieli słupek i też mogą czuć niedosyt.
Aktualizacja: Jak się okazało OZPN Jelenia Góra zweryfikował wynik meczu na 3-0 dla GKS Tomaszów w związku z niewpisaniem przez drużynę gości jednego z zawodników do składu meczowego.
Udana niedziela naszych drużyn
To był udany dzień dla naszych zespołów. Rano juniorzy wygrali u siebie z GKS Warta Bolesławiecka 4-2, umacniając się na drugiej pozycji w tabeli. Seniorzy wzięli przykład z młodszych kolegów i po solidnym meczu pokonali na wyjeździe Rybaka Parowa 1-2.

najbliższe spotkania:
juniorzy wyjazd do Lwówka Sląskiego - sobota zbiórka o 12:00, mecz o 13:30
seniorzy mecz u siebie z GKS Gromadka - sobota zbiórka o 15:00, mecz o 16:00.
Prace przy boisku
Stan murawy naszego boiska po upalnym lecie pozostawiał wiele do życzenia. W celu poprawy sytuacji wykonaliśmy niezbędne prace. Najpierw trawa została zasilona nawozem sztuczym, następnie za sprawą Franciszka Sadowskiego i prezesa Czesława Marnickiego boisko wypiaskowano. Zrobiliśmy także dosiewki z 20 kg nasion trawy. Na koniec dzięki pomocu Pana radnego Franciszka Osip załatwiliśmy walec i udało się nieco wyrównać nawierzchnię. Dzięki za inicjatywę dla gospodarza klubu Franciszka Sadowskiego.

KS Włodzice -GKS Tomaszów 2-5
Juniorzy zanotowani trzecią wygraną na wiosnę, pokonując na wyjeździe KS Włodzice 2-5.

W najbliższą niedzielę juniorzy grają u siebie o 11:00 z GKS Warta Bolesławiecka.
Seniorzy natomiast czeka wyjazd do Parowej. Mecz o 16:00.
Ruszyły rozgrywki wiosenne
W pierwszym meczu rundy rewanżowej seniorzy GKSu zremisowali w Ocicach z miejscowym LKSem 2-2. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Zbigniew Szewczyk oraz Daniel Mandżak.
W kolejnej kolejce pauzujemy w związku z wycofaniem z rozgrywek drużyny KS Łąka.

Juniorzy w pierwszym meczu ligowym w tym roku grając w dziesięciu pokonali KS Czerna 7-0. W kolejnym spotkaniu wygrali z GKS Gromadka 6-0. Teraz w najbliższą sobotę czeka ich wyjazd na mecz do Włodzic.
3 miejsce juniorów
Nasi Juniorzy zajęli 3 miejsce w powiatowym turnieju piłki halowej.

więcej na:istotne.pl