Kwiecień 26 2024 01:49:48
Podziękowanie
Powoli kończy się rok 2018, za chwilę przed nami kolejny, 69 już rok w historii klubu. Jest to dobry moment na kila słów podsumowania.
Przede wszystkim wielkie podziękowania należą się zawodnikom, tym starszym i młodszym za zaangażowanie, często okupione kontuzjami, za udział w meczach i treningach.
Dorobek punktowy seniorów może nie powala, ale wiadomo z jakimi problemami kadrowymi zmagaliśmy się przez całą rundę. Dziękujemy trenerowi Zbigniewowi, że to ogarnia i dba o dobrą atmosferę. Warto korzystać z jego ogromnego doświadczenia.

Podziękowania za zaangażowanie także dla naszego gospodarza Franciszka oraz kierownik drużyny Pani Joli.
Dziękujemy Panu Bogdanowi Andrzejczak za udzielone w tym roku i przez wiele lat wsparcie w postaci wody mineralnej. Serdeczne dzięki. ....
Życzenia świąteczne
W imieniu Zarządu Klubu i trenera, pragniemy złożyć wszystkim zawodnikom i kibicom życzenia świąteczne pełne pozytywnych emocji. Mamy nadzieję, że spędzicie te cudowne dni wraz z całą rodziną i znajomymi, w doskonałych nastrojach i zdrowiu.

Niech nadchodzący rok 2019 będzie pełen sportowych emocji, niech spełnią się Wasze wszystkie marzenia i te nawet najbardziej nieosiągalne pomysły.

Zakończenie Juniorów
W swoim ostatnim meczu w tym roku juniorzy wgrali 3-0 z rówieśnikami z Nowej i tym samym rundę jesienną juniorzy kończą na pozycji wicelidera z z 33 punktami zdobywając 60 bramek i tracąc 27 goli.

Na półmetku rozgrywek najlepszymi strzelcami naszej drużyny są:
Kacper Tur-32 goli
Adrian Piasecki-10 goli
Kamil Tur-6 goli

Natomiast najwięcej rozegranych minut mają:

Kacper Kobyłecki-1260 minut (wszystkie mecze rozegrane w pełnym wymiarze)
Paweł Kubuś-1260 minut
Kacper Tur-1249 minut
Adrian Zawada-1170 minut
Bartek Turecki-1080 minut
Jakub Osip-1003 minuty
Punktowa sobota
Sobota 06 października rozpoczęła się od zwycięstwa naszych juniorów z rówieśnikami z Gromadki aż 13-2.
Bramki zdobyli:
K.Tur x7,M.Kołodziej x3,A.Piasecki,P.Szewczyk,K.Kobyłecki

O godzinie 16 seniorzy mierzyli się z beniaminkiem naszej A-Klasy a mianowicie Orłem Gościszów.
Do przerwy po słabej pierwszej połowie był bezbramkowy remis. W drugą część spotkania lepiej wszedł nasz GKS zdobywając dwie bramki, wydawać się mogło, że będą to łatwe 3 punkty,lecz Gościszów niesiony dopingiem sowich kibiców zdołał doprowadzić do remisu.
Wynik końcowy: 2-2
K.Kurlej,K.Kowalewski
Nieudany weekend
Niestety ten weekend nie możemy zaliczyć do udanych.
Juniorzy w meczu z przeciwnikami z Nowej doznali drugiej porażki w lidze tym razem wynikiem 4-3.
Mimo wielu kontrowersji ze strony arbitra walczyliśmy ale zabrakło nam czasu.
Bramki: A.Piasecki x2, K.Tur

Seniorzy w meczu 5 kolejki A-Klasy również doznali porażki w meczu przeciwko spadkowiczowi z Ligi Okręgowej Sparcie Zebrzydowa, w meczu żadna drużyna wyraźnie nie dominowała lecz to własnie drużyna z Zebrzydowej lepiej wykorzystała drugą część spotkania strzelając nam dwie bramki, próbowaliśmy odpowiedzieć na to chcąc strzelić bramkę lecz dzisiaj zabrakło skuteczności, wynik spotkania 0-2 dla Sparty Zebrzydowa.
Weekend 15/16 Września
Weekend ten rozpoczął się dla nas dobrze od wygranej naszych juniorów 4-2 z drużyna z Kraśnika. Mimo tego, że do przerwy przegrywaliśmy 1-2 to nasza młodzież zdołała się podnieść, zrehabilitować i na końcu zdobyć 3 punkty.
Bramki: K.Tur 4x
Uzupełnieniem dobrego weekendu było zwycięstwo seniorów w meczu z Gromadką. Mecz wygrany walką i wynik końcowy to 0-2 na korzyść naszego GKS-u.
Bramki zdobyli: K.Kurlej,D.Mandżak
GKS Tomaszów - Lwówek Śląski
Niestety Juniorzy doznali pierwszej ligowej porażki z drużyną z Lwówka
Wynik meczu 0-3
Skład wyjściowy:
K.Kobyłecki - M.Pirożek(46 'B.Kraśnicki), A.Zawada, P.Kubuś, K.Domarecki(60'E.Kulesza) - M.Kołodziej(46'M.Gapiński), J.Osip, B.Turecki, - K.Tur(67'J.Turecki), K.Tur.
Weekend ze zmiennym szczęściem
Weekend 08/09 września rozpoczął się od derbowego spotkania juniorów z rówieśnikami z Warty Bolesławieckiej, mecz toczony był w nerwowej atmosferze ale nasi zawodnicy temu podołali i mecz zakończył się wynikiem 2-1 na korzyść naszego GKS-u
Jakub Osip i Kacper Tur
Skład Wyjściowy:
K.Kobyłecki -P.Szewczyk(42'B.Kraśnicki), A.Zawada, P.Kubuś, K.Domarecki - M.Kołodziej(75'J.Turecki), J.Osip ,A.Piasecki, B.Turecki, - K.Tur(70'E.Kulesza), K.Tur(88'E.Turecki).

Niestety seniorzy nie zdołali podtrzymać dobrej passy i na własnym stadionie ulegli Rybakowi Parowa 0-2
G.Gabor - A.Ostański, , M.Kubuś,D.Dobiech, W.Bojanowski - D.Mandżak, B.Szwedo, , Z.Szewczyk,O.Kaleta(83'M.Gapiński), K.Sudół - K.Kurlej.
Udany weekend
Kolejny udany weekend dla naszych drużyn.
Juniorzy pewnie zakończyli swój mecz przeciwko drużynie z Włodzic,wygrywając 4-0.
K.Kobyłecki - M.Pirożek, A.Zawada, P.Kubuś, K.Domarecki - M.Kołodziej(46'E.Kulesza), J.Osip, B.Turecki, P.Szewczyk(68'E.Turecki) - K.Tur, K.Tur.
A.Zawada, K.Tur, Bramka samobójcza, K.Tur.

Seniorzy podejmowali natomiast na wyjeździe drużynę z Łąki, mecz zakończył się wynikiem 2-6 dla naszego GKS-u.
K.Kobyłecki - O.Kaleta, Cz.Kizyma(15'B.Szwedo), M.Kubuś, W.Bojanowski - D.Mandżak, A.Skóra, D.Dobiech, Z.Szewczyk, K.Sudół - K.Kurlej.
D.Mandżak,K.Kurlej x2, D.Dobiech x2, Bramka samobójcza.

Najbliższe spotkania:
Juniorzy podejmą w meczu derbowym o godzinie 10:00 w sobotę rówieśników z Warty Bolesławieckiej.
Natomiast seniorzy zmierzą się z drużyna Rybak Parowa grając u siebie w niedziele o godzinie 14:00.
Serdecznie Zapraszamy !!!
Udana inauguracja
Z kompletem zwycięstw rozpoczęły rozgrywki ligowe drużyny seniorów i juniorów.

Juniorzy na własnym boisku pokonali KS Czerna 7-2.
Do przerwy gospodarze prowadzili 1-0. Na początku drugiej połowy dwa stałe fragmenty i GKS powiększył prowadzenie do 3-0. Czerna odpowiedziała szybko trafieniem kontaktowym, a kilka minut później było już 3-2. Tomaszów jednak otrząsnął się i dalsza część spotkania należała do gospodarzy.

Seniorzy podejmowali u siebie LKS Ocice. Mecz wyrównany, dużo walki w środku pola, niewiele klarownych sytuacji z obu stron. Do przerwy wynik bezbramkowy. Zadecydowało jedno dobre podanie i precyzyjne wykończenie akcji przez Krystiana Sudół. Ostatecznie 1-0 dla GKSu.

trening poniedziałek 18:30
juniorzy zbiórka na mecz środa godz. 16:00. Mecz w Gromadce o 17:00
Program Klub
Nasze Stowarzyszenie otrzymało dotację 10000 zł w ramach ministerialnego programu „Klub”.

Nasze stowarzyszenie w roku 2018 dofinansowanie przeznaczy na wynagrodzenie instruktora prowadzącego zajęcia sportowe juniorów oraz na zakup sprzętu sportowego niezbędnego do prowadzenia treningów juniorów tj. piłki, buty piłkarskie, dresy treningowe

Celem Programu „Klub” jest wsparcie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych – kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejscem poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem dofinansowania są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego – wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF), którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.