Listopad 30 2020 17:52:42
Udana sobota
Udany dzień dla naszych drużyn. Juniorzy wygrali w Jędrzychowicach 1-4 po bramkach Jakuba Osip i 3 Kacpra Tura.
Seniorzy wygrali u siebie z LKS Ocice 2-1 po trafieniach Damiana Dobiecha oraz Mikołaja Gapińskiego.

Trening w poniedziałek o 18:00
Zbiórka na mecz juniorów wtorek o 16:10
Ze zmiennym szczęściem
Ze zmiennym szczęściem grały nasze drużyny. Juniorzy pewnie 9-1 wygrali z Górnikiem Węgliniec, natomiast seniorzy przegrali 3-1 w Nowogrodźcu, tracąc wszystkie bramki z rzutów karnych.

Trening poniedziałek 19:00
Trening juniorzy wtorek 17:00
Program KLUB 2019
Nasze Stowarzyszenie otrzymało dotację 10000 zł w ramach ministerialnego programu „Klub”.

Nasz klub dofinansowanie przeznaczy na wynagrodzenie instruktora prowadzącego zajęcia sportowe juniorów oraz na zakup sprzętu sportowego niezbędnego do prowadzenia treningów juniorów tj. piłki, buty piłkarskie, getry, ochraniacze.

Celem Programu „Klub” jest wsparcie działalności prowadzonej przez podmioty funkcjonujące w lokalnych środowiskach sportowych – kluby sportowe, które stanowią lokalne centra aktywności społecznej oraz miejscem poprawy stanu kondycji fizycznej społeczeństwa. Przedmiotem dofinansowania są podstawowe elementy wpływające na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego – wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, organizacja obozów sportowych lub zakup sprzętu sportowego.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF), którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
Terminarz na nowy sezon
Opublikowany został już terminarz gier klasy A, w której występuje nasza drużyna seniorów. Terminarz dostępny na stronie Łączy nas piłka. Na początek czekają nas dwa wyjazdy: 25 sierpnia do Brzeźnika i 1 września do Nowogrodźca.

Znamy też plan meczy sparingowych:
3/4 sierpnia - Burza Gołaczów
11 sierpnia, godz. 16:00 - Stowarzyszenie Dąb Siedliska - GKS Tomaszów
17/18 sierpnia - GKS Gromadka - GKS Tomaszów
Ostatnia kolejka A klasy
Seniorzy w ostatniej kolejce dość niespodziewanie pewnie pokonali wicelidera ze Starych Jaroszowic 3-0. Kończymy sezon na 7 miejscu. Brawo za rundę wiosenną w której mimo problemów kadrowych udało się zgromadzić 24 punkty. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, działaczom i kibicom. W sierpniu rusza nowy sezon serie A.
Podsumowanie rozgrywek juniorów
W sobotę ostatni mecz sezonu rozegrali juniorzy GKSu. Nasza młodzież w 28 spotkaniach zgromadziła łącznie 60 punktów. Ostatecznie zajęliśmy pewne drugie miejsce w tabeli klasy terenowej juniorów. To nasz najlepszy wynik od wielu lat. Cieszy to że wychowankowie dobrze wprowadzają się do zespołu seniorskiego. Brawo młodzież, która jest co prawda dopiero na początku piłkarskiej przygody, ale jak widać idzie w dobrym kierunku. Dzięki za cały sezon ;-)
Podsumowanie weekendu
To był udany weekend dla naszych zespołów. Juniorzy wygrali w sobotę wysoko 9-2 z LKS Kraśnik Dolny. Zabójcza okazała się końcówka meczu, w której gospodarze zdołali odskoczyć ze stanu 3-2 na 9-2. Wcześniej nie zapowiadało się na tak okazały wynik.

Seniorzy wygrali z GKS Iwiny 2-3. Nie było łatwo i dwukrotnie musieliśmy gonić wynik jednak ostatecznie 3 punkty powędrowały do Tomaszowa. Bramki dla Tomaszowa Bartosz Turecki (pierwsze trafienie w seniorach), Krzysztof Kurlej i Jakub Osip. Brawo za grę do końca.

Również dzisiaj rozegrany został turniej orlików, który zorganizowaliśmy na własnym obiekcie. Turniej został dofinansowany przez Fundację KGHM Polska Miedź. Dziękujemy wszystkim drużynom i zawodnikom za udział i sportową rywalizację. Więcej o turnieju w osobnym newsie.
Przegrana z Leśnikiem
Seniorzy przegrali we wczorajszym meczu z Leśnikiem Osiecznica 0-2. Mimo sporych braków kadrowych długo stawialiśmy opór, skrupulatnie realizując założenia taktyczne. Goście dzięki wygranej zapewnili sobie awans do klasy okręgowej. Gratulujemy.

Trening w poniedziałek o 18:30
Za tydzień mecz seniorów w niedzielę o 12:00 w Łaziskach
Seniorzy z punktami
Seniorzy wygrali na własnym boisku z Górnikiem Węgliniec 3-2. Bramki dla Tomaszowa: Krystian Sudół, Daniel Mandżak i Krzysztof Kurlej. Brawo drużyna!
Juniorzy za to przegrali wysoko w Gromadce 6-1.

Trening środa 18:00
Trening juniorzy czwartek 18:00
Seniorzy na remis, juniorzy do przodu
Seniorzy wrócili z Zebrzydowej ze skromnym remisem 3-3. Prowadziliśmy po strzale K. Sudóła. Gospodarze szybko odpowiedzieli dwoma trafieniami i w ciągu 3 minut zrobiło się 2-1 dla Sparty. Na 2-2 wyprowadził nas strzałem głową Daniel Mandżak a kolejne trafienie dołożył Krystian. Niestety gospodarze tuż przed końcem zdołali wyrównać.

Juniorzy wygrali po ciekawym meczu na własnym boisku z LKS Nowa 3-2. Dwukrotnie odrabiali straty. Najpierw na 1-1 wyrównał Kacper Tur, potem na 2-2 z rzutu wolnego Jakub Osip. Wynik ustalił w końcówce spotkania Kacper Tur.

Trening w poniedziałek o 18:30
Zbiórka na mecz w środę o 13:00. Gramy u siebie z Twardym Świętoszów o 14:00
Sobota 13stego kwietnia
Juniorzy stawili się na mecz zaledwie w 10ciu. Jednak po bardzo dobrym meczu wygrali z liderem klasy terenowej Czarnymi Lwówek Śląski 0-1. Do przerwy gra była wyrównana. Tomaszów stwarzał jednak bardziej klarowne sytuacje. Tuż przed przerwą dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Kacper Tur. Po zmianie stron gospodarze uzyskali przewagę w grze. GKS nieco zepchnięty do obrony bardzo dobrze spisywał się w defensywie i zakończył mecz bez straty bramki.
13sty kwietnia nie był za to szczęśliwy dla seniorów. Po przeciętnym meczu zremisowali z bezbramkowo z GKS Gromadka. Na dodatek nie wykorzystaliśmy karnego w 92 minucie meczu. Cóż goście wcześniej mieli słupek i też mogą czuć niedosyt.
Aktualizacja: Jak się okazało OZPN Jelenia Góra zweryfikował wynik meczu na 3-0 dla GKS Tomaszów w związku z niewpisaniem przez drużynę gości jednego z zawodników do składu meczowego.
Aktualne terminarze i tabele
Seniorzy - Alniko A klasa gr III
Terminarz i tabela

Juniorzy A1 - III Liga Okręgowa