Marzec 28 2024 23:41:52
Zakończenie
Zawodnicy, działacze i zaproszeni goście na uroczystym spotkaniu podsumowali działalność klubu GKS Tomaszów Bolesławiecki w roku 2016.
Był to udany rok dla naszego stowarzyszenia. Zarówno pod względem sportowym - drużyny błysnęły na turniejach, jak i organizacyjnym. Zatem od początku:
Juniorzy dość niespodziewanie zwyciężyli w zorganizowanym w Bolesławcu na początku roku powiatowym turnieju halowym w piłce nożnej, zostawiając w tyle dużo bardziej utytułowane kluby. Obecnie większość zawodników tej drużyny ukończyła wiek juniora z powodzeniem ogrywa się w piłce A klasowej.
Seniorzy po przeciętnej rundzie wiosennej wrócili z turnieju o Puchar Wójta Gminy Warta Bolesławiecka z głównym trofeum, co także było sporą niespodzianką. To trzeci taki puchar w historii klubu.
Postępy w grze obu naszych drużyn nadeszły w rundzie jesiennej, wraz z przyjściem do klubu trenera Zbigniewa Szewczyka. Ten bardzo doświadczony zawodnik i trener sprawił, że znacznie wzrosła frekwencja na treningach.
Dzięki naszemu strategicznemu sponsorowi, tj. Gminie Warta Bolesławiecka mogliśmy realizować cele statutowe. Udało nam się także pozyskać środki zewnętrzne na organizację obozu sportowego w górach oraz na zakup sprzętu sportowego dla drużyny juniorów.
Dziękujemy za wsparcie całoroczne Państwu Bożenie i Bogdanowi Andrzejczak, Panu Mieczysławowi Żuraw za dostarczenie na wiosnę piasku na boisko.
Osobne podziękowania za wsparcie przy organizacji imprezy należą się naszym radnym: Marcinowi Kowal i Józefowi Bram, sołtysowi Franciszkowi Osip oraz Panu Bogdanowi Andrzejczak.
Na koniec podziękowania dla Was drodzy zawodnicy, waszych rodzin i sympatii, dla zawsze wiernych kibiców i wszystkich którzy przez ten rok wspierali nas na żywo i w internetach ;-) Dzięki.

Podsumowanie rundy jesiennej
Poniżej tradycyjne statystyczne podsumowanie rundy jesiennej A klasy.

1 - tylu zawodników zagrało w drużynie spoza gminy,
3 - zawodników zadebiutowało w drużynie seniorów GKSu,
3 - zawodników borykało się z poważnymi kontuzjami, przez które jeden nie zagrał w żadnym meczu a dwóch pozostałych wystąpiło tylko w 1 spotkaniu,
5 - miejsce zajęła drużyna seniorów na koniec rundy jesiennej ze stratą 3 do podium i 9 do lidera rozgrywek,
8 - seniorzy zostali w przeciągu całej rundy ukarani 8 żółtymi kartkami. Jest postęp bo na wiosnę było 15 żółtych kartek,
24 - tylu zawodników zobaczyliśmy w zespole seniorów jesienią 2016 w meczach o punkty.
25 - punktów zdobyła drużyna seniorów, czyli identycznie jak jesienią 2015 roku i nieco lepiej niż na wiosnę 2016r,
35 - zdobytych bramek, z czego: 12 Krzysztof Kurlej, 7 Andrzej Skóra, 5 daniel Mandżak, 4 Marcin Kubuś, 3 Rafał Szewczyk, 1 Mateusz Bąk ,
1170 - tyle minut czyli 100% rozegrali w drużynie Mirosław Hałka raz Marcin Kubuś, niewiele mniej, tj. 1080 minut rozegrał Daniel Mandżak,

GKS Tomaszów - Leśnik Osiecznica 4-1, (3-0)
Zwycięstwem 4-1 z Leśnikiem Osiecznica zakończył tegoroczne rozgrywki GKS Tomaszów Bolesławiecki. Pierwszy na listę strzelców wpisał się Marcin Kubuś po strzale głową z dośrodkowania z rzutu rożnego. W dalszej części gry hat tricka skompletował Krzysztof Kurlej. Do przerwy wynik 3-0 nieco uśpił gospodarzy, którzy chcieli jak najmniejszym nakładem sił dotrwać do końca meczu. Goście to jednak dobry zespół, który łatwo nie składa broni. Jedna z akcji Leśnika przyniosła powodzenie i goście zmniejszyli straty do 3-1. Później mieli jeszcze świetną okazję na zdobycie bramki kontaktowej. Zawodnik Leśnika jednak spudłował a GKS chwilę później odpowiedział trafieniem Kurleja. Ostudziło to nieco zapał gości i wynik nie uległ już zmianie.
To już ostatni mecz w tym roku. Udało nam się zgromadzić 25 punktów, które plasują nas na 5 miejscu w ligowej tabeli. Niebawem bardziej szczegółowe podsumowanie.

GKS
Hałka - Kaleta (Bojanowski), M. Kubuś, Bąk, Mandżak, Sudół, Z. Szewczyk,. Skóra, Kiełbik, Budas, Kurlej

Trening: środa o godz. 18:00

Przegrana w Węglińcu
W przedostatniej kolejce rundy jesiennej drużyna GKS Tomaszów Bolesławiecki przegrała w Węglińcu z miejscowym Górnikiem 1-0.
W pierwszej połowie było wszystko pod kontrolą. Mimo inicjatywy gospodarzy żadna z drużyn nie stworzyła dobrej sytuacji bramkowej. O wyniku przesądziła jedna akcja w drugiej połowie i błąd naszej obrony.
Pod koniec meczu nieco odkryliśmy się próbując wyrównać, przez co naraziliśmy się na kilka groźnych ataków gospodarzy. Tego dnia defensywa Górnika spisywała się bardzo dobrze i ciężko było dojść do klarownych sytuacji strzeleckich. Wynik nie uległ już zmianie - szkoda bo remis był blisko. Przed nami ostatni mecz rundy jesiennej. Na własnym boisku podejmiemy Leśnika Osiecznica.

trening: środa, piątek 18:30

zbiórka na mecz z Leśnikiem Osiecznica w sobotę o 12:00. Mecz o 13:00 w Tomaszowie Bolesławieckim

Remis z Parzycami
GKS Tomaszów zremisował na własnym boisku z TS Parzyce w 11 kolejce A klasy. Gospodarze dwukrotnie po bramkach Andrzeja Skóry wychodzili na prowadzenie. TS za każdym razem szybo odpowiadał trafieniem. Mecz ciekawy, z przewagą optyczną gości i niezłymi kontratakami GKSu. Wynik do ostatniej minuty był sprawą otwartą i obu ekipom sprawił niedosyt. Grunt że Tomaszów szybko otrząsnąl sie po wysokiej przegranej w Nowogrodźcu.

Trening: środa, piątek 18:30

Zbiórka na mecz w sobotę o 11:20. Wyjazd autokarem, mecz w Węglińcu o 13:00
Ze zmiennym szczęściem
Juniorzy GKS Tomaszów w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej wygrali u siebie z rówieśnikami z Apisu Jędrzychowice 8-1. Na półmetku rozgrywek zajmują 7 miejsce w tabeli.
GKS zagrał w składzie: M. Gapiński, V. Borawski (A. Kołodziński), A. Borawski, M. Zawrotniak, P. Kubuś, M. Horochowski (K. Skoczylas), A. Piasecki, M. Kołodziej (Burek), Ł. Kubuś, M. Markowski (P. Bojanowski), P. Żółtański Gęsior)
Cieszy nieco lepsza frekwencja na meczach i treningach w rundzie jesiennej, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Seniorzy w zupełnie odmiennych nastrojach wrócili z Nowogrodźca. Do przerwy wynik 1-0 dla gospodarzy dawał nadzieję na walkę w drugiej części gry. Tym bardziej że była okazja by wyrównać. Niestety po przerwie dwie dość kuriozalnie stracone bramki odebrały chęć do gry. Nie pomogły zmiany i ostatecznie GKS wysoko przegrał 5-0. Przed nami kolejny trudny przeciwnik: TS Parzyce.

GKS: Hałka - Kopeć (W. Bojanowski), Bąk, M. Kubuś, Kaleta, R. Szewczyk (Z. Szewczyk), Skóra, Mandżak, Sudół (D. Kubuś), Kurlej, Kiełbik

trening w środę i piątek o 18:30

zbiórka na mecz w sobotę o 13:00. Mecz w Tomaszowie o 14:00 z TS Parzyce

GKS Tomasżów - LZS Niwnice 3-0
Gospodarze bez większych problemów pokonali LZS Niwnice 3-0.Hat trickiem dla GKSu popisał się Krzysztof Kurlej. Szczególnej urody była bramka - lob strzelona z kilkudziesięciu metrów. Były także okazje do podwyższenia rezultatu, ale poza tą bramką bardzo dobrze spisywał się bramkarz przyjezdnych.

trening: środa i piątek o 19:00

Mecz seniorów z Chrobrym Nowogrodziec w niedzielę o 14:00. Zbiórka na wyjazd o 12:30
Juniorzy mecz u siebie z Apisem Jędrzychowice w sobotę o 14:00. Zbiórka o 13:00
Trening
Trening: piątek o 19:00

zbiórka na mecz juniorów w sobotę o godz. 13:40, Wyjazd na mecz z LZS Nowa

zbiórka na mecz seniorów w sobotę o godz. 14:00, mecz u siebie z LZS Niwnice

Juniorzy: GKS Tomaszów - Jawa Otok 3-2 (2-1)
Drugi mecz z rzędu wygrali juniorzy GKS Tomaszów.
Wynik otworzył Adrian Piasecki, który świetnie wykonał rzut wolny, Bramkarz po strzale w okienko nawet nie zareagował.
Goście stworzyli sobie kilka okazji ale dobrze spisywał się w bramce Adrian Zawada jak i cała defensywa.
Niestety po serii błędów Otok wyrównał. Nie minęła chwila i jeszcze przed przerwą GKS odpowiedział trafieniem na 2-1. Indywidualną akcją popisał się natomiast Mateusz Markowski.
Po zmianie stron oba zespoły miały swoje okazje. Otok doprowadził do wyrównania. Na szczęście Mikołaj Gapiński kilka minut przed końcem wykorzystał dobitkę i strzelił decydującą bramkę. Brawo dla całej drużyny za grę do końca.

GKS
Zawada - V. Borawski (Żółtański), Zawrotniak, A, Borawski, P. Kubuś, P. Szewczyk, Ł. Kubuś (Gęsior), Piasecki, Gapiński, Kołodziej (Turecki), (Burek), Markowski
LKS Kraśnik Dolny - GKS Tomaszów 0-8
Seniorzy GKSu zdecydowanie wygrali z Kraśnikiem Dolnym. Wynik otworzył Marcin Kubuś a już w 13 minucie było 0-3 i właściwie po meczu. Po dwa trafienia dołożyli Andrzej Skóra, Krzysztof Kurlej i Rafał Szewczyk oraz jedno Daniel Mandżak.
Za tydzień w sobotę u siebie z LZS Niwnice. Mecz o godz. 15:00