Kwiecień 25 2024 15:39:04
Bez punktów
To nie był udany weekend dla naszych drużyn. Obie grały z wyżej notowanymi ekipami w trudnych deszczowych warunkach.
Juniorzy przegrali w sobotę w Milikowie 9-1. Honorowe trafienie dla GKSu zdobył z rzutu wolnego Dawid Tur.

Seniorzy w Jędrzychowicach zagrali w nieco zmienionym składzie. Wiedzieliśmy, że z różnych względów nie będą mogli stawić się na mecz Mateusz Bąk, Dawid Muniak i Bartosz Zarzycki. Na szczęście nie zawiedli inni zawodnicy i zaprezentowali się z dobrej strony. Niemal do ostatnich minut utrzymywał się wynik 1-0 dla Apisu i mimo licznych ataków gospodarzy, przy nieco lepszej skuteczności mogliśmy się pokusić o korzystny rezultat. W końcówce straciliśmy bramkę na 2-0 ale postawa w całym meczu i zaangażowanie zawodników, dużo lepsze niż z Zebrzydową, sprawiły że porażka nie była taka gorzka.
Seniorom pozostały do rozegrania jeszcze 3 mecze - najbliższy w niedzielę o 14:00 w Łaziskach. Potem u siebie Pieńsk (godz 11:00) i na koniec wyprawa do Łagowa (godz. 14:00).

GKS
Hałka - Paluch (Kopeć), Kizyma, Sadowski, Bomba, Kubuś, Ł. Szewczyk, Skóra, Kwas (Pilarski), Kurlej, Budas

Juniorzy - mecz u siebie w sobotę o 15:00, zbiórka o 14:00

Seniorzy w ten weekend pauzują ze względu na wycofanie się z rozgrywek Cosmosu Milików
Informacja
Juniorzy zbiórka na wyjazd do Ocic, sobota o 13:45
Seniorzy zbiórka na wyjazd do Iwin, niedziela, godz 10:00
Odszedł śp. Jan Drozda
ŻałobaZ żalem informujemy, że zmarł śp. Jan Drozda, jeden z najwierniejszych kibiców naszego klubu. Pan Jan często jezdził na mecze razem z drużyną. Wspierał nas zawsze bez względu na wyniki. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Uroczystości żałobne rozpoczną się we wtorek 14.05.2013r o godzinie 15:00 w kościele parafialnym św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim.
Trzecia wygrana z rzędu!
kolejny udany weekend naszych drużyn. Po remisie juniorów 1-1 z liderem rozgrywek klasy terenowej KS Stare Jaroszowice, drużyna seniorska ograła LKS Dobra 3-1 (1-0).

Seniorzy zanim rozpoczęli grę, uczczili minutą ciszy zmarłego w sobotę śp. Jana Drozda, jednego z najwierniejszych kibiców naszego klubu.
Spokojne zwycięstwo. Pierwsza połowa to kilka dobrych akcji Tomaszowa i jednobramkowa zaliczka autorstwa Andrzeja Skóry, który dobił piłkę z bliskiej odległości.
Po zmianie stron do głosu doszli goście, na szczęście Tomaszów podwyższył na 2-0 po bramce Krzysztofa Kurleja. Kolejne trafienie należało również do niego, a mógłby być i hat trick, gdyby nie dobra postawa bramkarza LKS. W ostatniej minucie Dobra zdobywa bramkę na 3-1. To już trzecie zwycięstwo z rzędu. Za tydzień mecz derbowy z GKS Iwiny.

GKS
Hałka - Mandżak, Muniak, Bąk, Waśniewski, D. Kubuś (Pilarski), Skóra, Ł. Szewczyk, Zarzycki (R. Szewczyk), Kurlej, Budas

rezerwa:
P. Szewczyk, Kwas

trening we wtorek i piątek o 18:00
KS Stare Jaroszowice - GKS Tomaszów 1-3, (1-3)
GKS zdobył komplet punktów. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie.

bramki:
A. Skóra
T. Budas x2

Kolejne punkty juniorów!
Po czwartkowym remisie z Otokiem (2-2), nasi juniorzy pokonali KS Łąka 1-2.
Bramki; Rafał Szewczyk, Patryk Kiełbik.

Kolejny mecz z liderem KS Stare Jaroszowice.

Bartosz Zarzycki i Tomasz Budas

Wygrana dwoma bramkami ale łatwo nie było. Gospodarze pierwsi poważnie zagrozili bramce przeciwnika. Piłka jednak trafiła w słupek. W 15 minucie dobre zagranie Andrzeja Skóry na prawe skrzydło. Do piłki nadbiega Bartosz Zarzycki i pięknym lobem pokonuje bramkarza - 0-1. Kolejne dwie okazje tym razem z lewej strony. Niestety raz Łukasz Szewczyk trafia w słupek, raz piąstkuje bramkarz ,a dwukrotnie nie ma komu dobić odbitej piłki. Tuż przed przerwą ręka A. Skóry i rzut wolny dla Łąki. Zaraz potem nabita ręka u D. Muniak i rzut karny. M. Hałka świetnie broni i wynik się utrzymuje...
Bez punktu z Brzeznikiem
Przegraną 2-3 zakończył się mecz GKS Tomaszów z zespołem LZS Brzeznik.
Pierwsza połowa ułożyła się pod dyktando gości. GKS miał problemy ze skonstruowaniem składnej akcji. Grający w zielonych strojach Brzeźnik przypieczętował przewagę trafieniem na 0-1, a miał też więcej okazji.
W drugiej połowie meczu GKS szybko traci bramkę na 0-2. Gra gospodarzy jednak po zmianie stron wygląda lepiej. Wreszcie udaje się zagrozić bramce LZSu. Na 1-2 trafia z bliskiej odległości Andrzej Skóra. To motywuje drużynę i daje nadzieję na pozytywny rezultat. Bramkę wyrównującą zdobywa Tomasz Budas. Niestety kontratak gospodarzy i nieprzepisowo zatrzymany zostaje nasz były zawodnik Rafał Cieśla. Goście przy głośnym dopingu kilkudziesięcioosobowej grupy kibiców Zagłębia Lubin (jadącej na derby ze Śląskiem) wykorzystują karnego i skutecznie bronią rezultatu w końcowych minutach.