Sierpień 18 2019 05:37:44
Nowe szatnie
W dniu 22 czerwca 2014 r. podczas festynu "Powitanie lata" nastąpiło uroczyste otwarcie budynku Centrum Aktywności Wiejskiej, w którym znajdzie się nowa siedziba naszego klubu.

Na otwarciu oprócz Wójta Gminy Pana Mirosława Haniszewskiego pojawił się również marszałek województwa dolnośląskiego Pan Cezary Przybylski. Nie zabrakło gminnych radnych, przedstawicieli klubu GKS oraz strażaków z OSP. Wszyscy z radością spoglądali na ten piękny i funkcjonalny budynek. Pan marszałek Przybylski przekazał upominki z okazji oddania nowego obiektu, które wraz z prezesem odebrał kapitan drużyny Andrzej Skóra. Wreszcie nadszedł moment, gdy można było przeciąć wstęgę. Dokonali tego zaproszeni goście i gospodarze obiektu, w tym Prezes GKS Czesław Marnicki, zawodnik Czesław Kizyma oraz prezes OSP Jan Kopeć, a ostatniego cięcia dokonali Wójt z Marszałkiem i wówczas CAW stał się dostępny dla wszystkich. Mieszkańcy z dumą zajrzeli do wnętrz budynku i oglądali kolejne pomieszczenia. Obiekt został także poświęcony przez ks.proboszcza. Po uroczystości otwarcia Wójt Gminy zaprosił wszystkich na boisko GKS, gdzie rozpoczęto festyn.

Budowa obiektu trwała niespełna rok. Wykonawcą robót była firma REM-BUD Przemysław Kotowicz z Tomaszowa Bolesławieckiego. To kolejna inwestycja Gminy Warta Bolesławiecka w infrastrukturę sportową w naszej miejscowości. Starania Zarządu Klubu i dobra współpraca z Gminą Warta Bolesławiecka przyniosły konkretne efekty. Przypomnijmy, że w ostatnich latach wykonano modernizację boska wraz z budową trybuny i zadaszenia oraz wybudowano boisko wielofunkcyjne tzw. orlik przy szkole podstawowej. Są to inwestycje trafione i niezwykle potrzebne. Ich realizacja spotkała się z gorącym przyjęciem ze strony tomaszowskiej młodzieży. W najbliższym czasie rozpocznie się realizacja jeszcze jednego zadania tj. siłowni zewnętrznej w centrum wsi (plac po dawnej remizie).

Składamy serdeczne podziękowania Panu Wójtowi, Radnym oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji tego ważnego dla nas przedsięwzięcia, jakim jest budowa Centrum Aktywności Wiejskiej. Ze swojej strony powinniśmy się wykazać dbałością o nowe pomieszczenia, tak aby w dobrym stanie służyły nam jak najdłużej.

Zdjęcia z otwarcia CAW i festynu znajdują się TUTAJ
1. Leśnik Osiecznica 26 60