Grudzień 14 2019 18:41:09
Szczęśliwa trzynastka
GKS pokonał na własnym boisku drużynę Sparty Zebrzydowa 4-1 (2-0).
Gospodarze uzyskali prowadzenie już w 2 minucie. Łukasz Bomba został faulowany w polu karnym przez obrońcę Sparty, który nie zdążył z interwencją. Jedenastkę pewnie wykorzystał niezawodny Krzysztof Kurlej. Kilkanaście minut pózniej grający pod wiatr GKS podwyższył na 2-0. Dośrodkowanie Krzysztofa Kurleja wykorzystał tym razem Tomasz Budas. Goście byli blisko zdobycia kontaktowego, kilka razy poważnie zagrażając bramce Hałki. Raz Gieksę uratował słupek. Pod koniec pierwszej połowy świetną interwencją popisał się Mirosław Hałka, który wybronił mocny, precyzyjny strzał zmierzający w okno bramki.
Po zmianie stron Tomaszów podwyższył prowadzenie. Z kilku metrów strzelił Łukasz Szewczyk, wykorzystując przy tym dośrodkowanie Rafała Szewczyka.. Bliscy kolejnych trafień byli Tomasz Budas, który nie trafił w sytuacji sam na sam z bramkarzem oraz Łukasz Bomba, którego lob wybił bramkarz Sparty. Golkiper Zebrzydowej w jednej z interwencji niefortunnie upadł i doznał urazu kostki. Jego miejsce zajął zawodnik rezerwowy. W dobrej sytuacji odnalazł się także Krzysztof Kurlej. Jego niezły rajd od połowy boiska zakończył się minimalnie niecelnym strzałem. Bramkę na 4-0 zdobył Łukasz Kopeć.
Wynik spotkania w 87 minucie ustalił zawodnik Sparty.
Dobry mecz w wykonaniu całego zespołu. Brawo za motywację i walkę.

Hałka - Tur, Kizyma, M. Kubuś, Tomaszunas (Paluch), R. Szewczyk (Kopeć), Sadowski (Ł. Szewczyk(Zarzycki)), Bąk, Bomba (A. Kubuś), Kurlej, Budas

bramki:
Kurlej,
Budas,
Ł. Szewczyk,
Kopeć

treningi we wtorek i czwartek o godz. 18:00

mecz A klasy w Raciborowicach w Wielką Sobotę o godz. 16:00. Zbiórka w szatni o 14:45