Wrzesień 19 2019 11:39:47
Podsumowanie rundy jesiennej
Za nami ostatnia, trzynasta kolejka rundy jesiennej sezonu 2013/2014 A klasy.

GKS Tomaszów zdobył 16 punktów i na półmetku rozgrywek plasuje się na 9-10 pozycji. Zanotowaliśmy trzy wygrane na własnym boisku oraz dwie wygrane i jeden remis na wyjeździe. Szkoda straconych punktów z Górnikiem Węgliniec i Otokiem oraz niewykorzystanych okazji do wygranej ze Spartą. Ogólny dorobek, tj. 16 punktów jest gorszy do zdobytego wiosną i niemal taki jak jesieni ą2012. Niestety nie ominęły nas kłopoty kadrowe. Pod tym względem na wiosnę powinno być nieco lepiej. Dobrze weszli do pierwszej drużyny juniorzy, ale potrzeba im jeszcze nieco czasu i cierpliwości, a zdobywane przez nich doświadczenie z pewnością w przyszłości zaprocentuje.

Ton rozgrywkom nadawały dwie drużyny z naszej gminy. GKS Warta i GKS Raciborowice. W bezpośrednim starciu wygrała Warta, ale 3 punkty przewagi to dość skromna zaliczka. Co ciekawe obie ekipy przegrały ze Spartą. Ta jednak mimo tylko dwóch porażeki – w derbach z LZS Brzeźnik i z KS Stare Jaroszowice, aż czterokrotnie dzieliła się punktami z przeciwnikami, kończąc rezultatem 1-1. Bardzo dobry wynik ma na półmetku wspomniany LZS Brzeźnik, który gra przede wszystkim skutecznie. Po ciężkim początku (4 punkty po 6 kolejkach) świetną drugą połowę rundy miał Chrobry Nowogrodziec. - 7 wygranych z rzędu. Ofensywna gra i młody skład to dobry prognostyk na przyszłość.

KS Stare Jaroszowice to drużyna własnego boiska. Jesienią na wyjeździe zapunktowali tylko 2 razy w Czerwonej Wodzie z Górnikiem Węgliniec i w Zebrzydowej.

Majdan przed sezonem przez wielu uważany jako kandydat do spadku, radzi sobie całkiem nieźle. Jeżeli na wiosnę powtórzy wynik punktowy to z pewnością spadek mu nie zagrozi.
Łąka i Górnik z podobnym dorobkiem, także powinny spokojnie się utrzymać. Wydaje się że szczególnie w Łące jest potencjał na lepszy rezultat.

Iwiny zaczęły sezon od trzech zwycięstw z rzędu. Potem jednak cos się zacięło i przyszła seria 9 porażek. Każda seria jednak kiedyś się kończy. Tak też się stało w meczu z Ocicami.

Wiele wskazuje, że walka o utrzymanie rozstrzygnie się pomiędzy Łaziskami, Ocicami i Otokiem. (O ile będą spadały 2 drużyny). I nic tutaj nie jest przesądzone. Wszystko zależy jak te drużyny wykorzystają przerwę zimową. Nieco zaskakuje obecność w tym gronie LKS Ocice, które w poprzednim sezonie radziły sobie znacznie lepiej. Z pewnością duże znaczenie ma brak własnego boiska i wąska kadra. Przy nieco większej dozie szczęścia ta ekipa może zacząć punktować, bo często przegrywała minimalnie.