Grudzień 10 2018 10:49:54
GKS Tomaszów - BKS Bolesławiec 1-1
Artykuł ze strony istotne.pl

Wynikiem 1:1 zakończyło się spotkanie seniorów BKS Bolesławiec z GKS-em Tomaszów Bolesławiecki.
Po środowym remisie w Tomaszowie Bolesławiecki BKS skomplikował sobie drogę do awansu do klasy okręgowej. Piłkarze Tomasza Fulczyńskiego, choć byli w tym meczu częściej przy piłce i mieli więcej sytuacji bramkowych, nie zdołali wywalczyć trzech punktów. Kibice zgromadzeni na stadionie w Tomaszowie Bolesławieckim obejrzeli mecz walki i dwa gole. Pierwszy bramkę zdobył BKS po rzucie rożnym w 43 minucie. Piłkę w pole karne zagrał Łukasz Graczyk, a do bramki gospodarzy skierował ją głową Sławomir Iskrzak.
Ambitnie walczący gospodarze wyrównali w 63 minucie. Wówczas z rzutu wolnego przymierzył Krzysztof Kurlej i silnym uderzeniem przy słupku pokonał Dawida Kizymę. Więcej goli w tym meczu już nie padło, choć okazji ku temu nie brakowało. W BKS-ie takie szanse mieli m.in. Marek Majka i Mirosław Markowski. Pod koniec spotkania z dwoma groźnymi kontratakami wyszli gospodarze, ale nie potrafili ich skutecznie wykończyć. GKS Tomaszów Bolesławiecki – BKS 1:1 (0:1).

Po tym remisie perspektywa awansu BKS-u do klasy okręgowej oddaliła się. Jednak sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Bolesławianie nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli, z przewagą 1 punktu nad TS Parzyce. Drużyna z Parzyc ma jednak do rozegrania o jeden mecz więcej. Sprawa awansu pozostaje otwarta, a już w najbliższą niedzielę, o godzinie 11:00, BKS podejmie na stadionie przy ulicy Spółdzielczej zespół z Brzeźnika.

Zobacz jeszcze więcej zdjęć z meczu w Tomaszowie Bolesławieckim.

GKS Tomaszów Bolesławiecki: Mirosław Hałka – Wojciech Kalinowski, Olaf Kaleta (48' Grzegorz Gabor), Patryk Kiełbik, Marcin Kubuś, Krzysztof Kurlej, Daniel Mandżak, Krzysztof Sadowski, Andrzej Skóra, Krystian Sudół, Zbigniew Szewczyk.

BKS: Dawid Kizyma – Oliwier Gasiak, Józek Pietrzak, Sławomir Dul, Łukasz Graczyk, Patryk Pacuła (78' Adrian Popek), Krzysztof Dmuchowski (75' Tomasz Fulczyński), Radosław Karpiak, Sławomir Iskrzak (65' Marcin Szaja), Mirosław Markowski, Marek Majka.

artykuł oraz zdjęcia tutaj
1. KS Stare Jaroszowice 13 31