Czerwiec 16 2019 18:00:37
Sprawozdanie z obozu sportowego
Sprawozdanie z realizacji projektu pn.
Zakup sprzętu treningowego oraz organizacja obozu sportowego młodzieży GKS Tomaszów BolesławieckiGminny Klub Sportowy „Tomaszów Bolesławiecki" zakończył realizację projektu p.n.: „Zakup sprzętu treningowego oraz organizacja obozu sportowego młodzieży GKS Tomaszów Bolesławiecki”. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki wsparciu otrzymanemu z Fundacji KGHM Polska Miedź w wysokości 4.000 zł brutto.


Cały projekt kosztował 4.725,59zł a pozostała kwota pokryta została ze środków własnych klubu, pochodzących z dotacji otrzymywanej na działalność statutową z Gminy Warta Bolesławiecka.
Obóz sportowy został zorganizowany w dniach 01-03 lipca b.r.. Pierwotnie miało w nim uczestniczyć 35 osób, ostatecznie jednak, z różnych przyczyn losowych stawiło się 26 osób. Wyruszyliśmy do Karpacza w piątek rano. Po drodze zwiedziliśmy zabytkowy browar we Lwówku Śląskim oraz park miniatur „Budowle Świata” w Mysłakowicach. Po zakwaterowaniu się w ośrodku wypoczynkowym Zielone Wzgórze przeprowadziliśmy trening wprowadzający, po którym uczestnicy mieli czas wolny na wycieczki po okolicy i obiad. Po południu odbył się kolejny trening, a wieczorem wspólne ognisko i oglądanie meczu ¼ finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej Walia –Belgia.
Sobota zaczęła się od porannego rozruchu – przebieżki po okolicy. Przed południem kolejny trening, tym razem na boisku wielofunkcyjnym w centrum Karpacza. Następnie czas wolny, który cześć osób wykorzystała na zjazdy ze stoku Kolorowa na letnim torze saneczkowym. Inni wybrali się na wyprawę na Snieżkę. Niestety w międzyczasie pogoda nieco się zepsuła i zamiast Snieżki zwiedzili takie miejsca jak skocznia narciarska „Orlinek”, Dziki Wodospad czy świątynia Wang. Wieczorem przy ośrodku wypoczynkowym miały miejsce kolejne zajęcia sportowe, a dzień ponownie zakończyliśmy ogniskiem i wspólnym oglądaniem meczu Niemcy-Włochy.
W niedzielę rano odbyliśmy ostatnie zajęcia treningowe, po których udaliśmy się na wspólne śniadanie. Następnie wykwaterowanie i podróż powrotna, podczas której udało się zwiedzić podziemia w Kamiennej Górze, wykonane przez Niemców podczas II wojny światowej w ramach projektu ARADO. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób przedstawił historię tego miejsca, nie zabrakło tez elementów inscenizacji. Ostatnim przystankiem podczas obozu była miejscowość Wieściszowice w Rudawach Janowickich i możliwość obejrzenia kolorowych jeziorek – pozostałości po dawnych miejscach eksploatacji złóż pirytu.
Obóz sportowy dał młodzieży naszego klubu możliwość aktywnego wypoczynku i oderwania się od codzienności oraz przygotowania do sezonu rozgrywkowego. Był czas na zajęcia sportowe, zwiedzanie, integrację i edukację.
Wyjazd był także czynnikiem motywującym do dalszego aktywnego udziału w treningach i zawodach sportowych, rodzajem swoistej nagrody za wysiłek włożony w trakcie całego sezonu. Dzięki wyjazdowi zespół jeszcze bardziej się scementował. To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia Fundacji KGHM Polska Miedź. Uczestnicy obozu indywidualnie zakupili niektóre bilety wstępu i obiady. Dzięki Fundacji mogliśmy zapewnić zawodnikom zakwaterowanie wraz ze wspólnym śniadaniem, odwiedzić podziemną trasę turystyczną w Kamiennej Górze.

Druga część naszego projektu przewidywała zakup sprzętu treningowego. Zakupy sfinansowane zostały ze środków pochodzących z darowizny Fundacji KGHM Polska Miedź oraz ze środków własnych, które otrzymujemy w ramach współpracy z Gminą Warta Bolesławiecka.
W ramach projektu zakupiliśmy komplet bramkarski składający się z bluzy i spodni bramkarskich, 6 par butów piłkarskich, tzw. „lanki”, dwie opaski kapitańskie, 2 pary getrów, ochraniacze piszczeli oraz 2 szt podspodenek. Zawodnicy przyjęli nowy sprzęt z dużym entuzjazmem. Dzięki realizacji projektu zarówno treningi, jak i mecze piłkarskie będą mogły przebiegać w lepszych warunkach.
Obóz sportowy zintegrował drużynę, ale był też dla młodzieży pewną odskocznią od często szarych wakacji. Zakupiony sprzęt sportowy znacząco wpłynie na poprawę warunków treningowych. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Prezes GKS Tomaszów Bolesławiecki
Czesław Marnicki


Mała tabela A klasy
  Drużyna M Ptk
1. Leśnik Osiecznica 24 57
2. KS Stare Jaroszowice 24 53
3. Rybak Parowa 24 47
4. Górnik Węgliniec 25 45
5. LKS Ocice 24 40
6. Twardy Świętoszów 24 40
7. LZS Łaziska 24 34
8. GKS Tomaszów Bolesławiecki 24 34
9. LZS Brzeźnik 25 33
10. GKS Iwiny 24 31
11. Orzeł Gościszów 24 25
12. Sparta Zebrzydowa 24 22
13. GKS Gromadka 24 18
14. KS Łąka 26 1
powered by © Tabelkownik 1.5

[ Więcej ]
Ostatnia kolejka
24. kolejka
2 czerwca
LZS Łaziska       GKS Tomaszów Bolesławiecki
LZS Łaziska 5 : 0 GKS Tomaszów Bolesławiecki
Następny mecz
25. kolejka
9 czerwca
GKS Iwiny       GKS Tomaszów Bolesławiecki
GKS Iwiny - : - GKS Tomaszów Bolesławiecki
Bieżąca kolejka
09-06-2019
 KS Stare JaroszowiceKS Stare Jaroszowice? : ?Leśnik OsiecznicaLeśnik Osiecznica
 GKS IwinyGKS Iwiny? : ?GKS Tomaszów BolesławieckiGKS Tomaszów Bolesławiecki
 Rybak ParowaRybak Parowa? : ?Orzeł GościszówOrzeł Gościszów
 GKS GromadkaGKS Gromadka? : ?Twardy ŚwiętoszówTwardy Świętoszów
 Sparta ZebrzydowaSparta Zebrzydowa? : ?LZS ŁaziskaLZS Łaziska
 LKS OciceLKS Ocice? : ?LZS BrzeźnikLZS Brzeźnik
 KS ŁąkaKS Łąka0 : 3Górnik WęgliniecGórnik Węgliniec

[ Więcej ]
Partnerzy
Urząd Gminy Warta Bolesławiecka

Sklep

Fundacja KGHM Polska Miedź

Szybkie linki
GKS Raciborowice Iskra Łagów BKS Bobrzanie Bolesławiec

OZPN Jelenia Góra jg24.pl Sport jeleniogórski Nowiny Jeleniogórskie - piłka nożna
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,850,094 unikalne wizyty