Kwiecień 18 2019 23:38:21
Sprawozdanie z obozu sportowego
Sprawozdanie z realizacji projektu pn.
Zakup sprzętu treningowego oraz organizacja obozu sportowego młodzieży GKS Tomaszów BolesławieckiGminny Klub Sportowy „Tomaszów Bolesławiecki" zakończył realizację projektu p.n.: „Zakup sprzętu treningowego oraz organizacja obozu sportowego młodzieży GKS Tomaszów Bolesławiecki”. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki wsparciu otrzymanemu z Fundacji KGHM Polska Miedź w wysokości 4.000 zł brutto.


Cały projekt kosztował 4.725,59zł a pozostała kwota pokryta została ze środków własnych klubu, pochodzących z dotacji otrzymywanej na działalność statutową z Gminy Warta Bolesławiecka.
Obóz sportowy został zorganizowany w dniach 01-03 lipca b.r.. Pierwotnie miało w nim uczestniczyć 35 osób, ostatecznie jednak, z różnych przyczyn losowych stawiło się 26 osób. Wyruszyliśmy do Karpacza w piątek rano. Po drodze zwiedziliśmy zabytkowy browar we Lwówku Śląskim oraz park miniatur „Budowle Świata” w Mysłakowicach. Po zakwaterowaniu się w ośrodku wypoczynkowym Zielone Wzgórze przeprowadziliśmy trening wprowadzający, po którym uczestnicy mieli czas wolny na wycieczki po okolicy i obiad. Po południu odbył się kolejny trening, a wieczorem wspólne ognisko i oglądanie meczu ¼ finału Mistrzostw Europy w piłce nożnej Walia –Belgia.
Sobota zaczęła się od porannego rozruchu – przebieżki po okolicy. Przed południem kolejny trening, tym razem na boisku wielofunkcyjnym w centrum Karpacza. Następnie czas wolny, który cześć osób wykorzystała na zjazdy ze stoku Kolorowa na letnim torze saneczkowym. Inni wybrali się na wyprawę na Snieżkę. Niestety w międzyczasie pogoda nieco się zepsuła i zamiast Snieżki zwiedzili takie miejsca jak skocznia narciarska „Orlinek”, Dziki Wodospad czy świątynia Wang. Wieczorem przy ośrodku wypoczynkowym miały miejsce kolejne zajęcia sportowe, a dzień ponownie zakończyliśmy ogniskiem i wspólnym oglądaniem meczu Niemcy-Włochy.
W niedzielę rano odbyliśmy ostatnie zajęcia treningowe, po których udaliśmy się na wspólne śniadanie. Następnie wykwaterowanie i podróż powrotna, podczas której udało się zwiedzić podziemia w Kamiennej Górze, wykonane przez Niemców podczas II wojny światowej w ramach projektu ARADO. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób przedstawił historię tego miejsca, nie zabrakło tez elementów inscenizacji. Ostatnim przystankiem podczas obozu była miejscowość Wieściszowice w Rudawach Janowickich i możliwość obejrzenia kolorowych jeziorek – pozostałości po dawnych miejscach eksploatacji złóż pirytu.
Obóz sportowy dał młodzieży naszego klubu możliwość aktywnego wypoczynku i oderwania się od codzienności oraz przygotowania do sezonu rozgrywkowego. Był czas na zajęcia sportowe, zwiedzanie, integrację i edukację.
Wyjazd był także czynnikiem motywującym do dalszego aktywnego udziału w treningach i zawodach sportowych, rodzajem swoistej nagrody za wysiłek włożony w trakcie całego sezonu. Dzięki wyjazdowi zespół jeszcze bardziej się scementował. To wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia Fundacji KGHM Polska Miedź. Uczestnicy obozu indywidualnie zakupili niektóre bilety wstępu i obiady. Dzięki Fundacji mogliśmy zapewnić zawodnikom zakwaterowanie wraz ze wspólnym śniadaniem, odwiedzić podziemną trasę turystyczną w Kamiennej Górze.

Druga część naszego projektu przewidywała zakup sprzętu treningowego. Zakupy sfinansowane zostały ze środków pochodzących z darowizny Fundacji KGHM Polska Miedź oraz ze środków własnych, które otrzymujemy w ramach współpracy z Gminą Warta Bolesławiecka.
W ramach projektu zakupiliśmy komplet bramkarski składający się z bluzy i spodni bramkarskich, 6 par butów piłkarskich, tzw. „lanki”, dwie opaski kapitańskie, 2 pary getrów, ochraniacze piszczeli oraz 2 szt podspodenek. Zawodnicy przyjęli nowy sprzęt z dużym entuzjazmem. Dzięki realizacji projektu zarówno treningi, jak i mecze piłkarskie będą mogły przebiegać w lepszych warunkach.
Obóz sportowy zintegrował drużynę, ale był też dla młodzieży pewną odskocznią od często szarych wakacji. Zakupiony sprzęt sportowy znacząco wpłynie na poprawę warunków treningowych. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Prezes GKS Tomaszów Bolesławiecki
Czesław Marnicki


Mała tabela A klasy
  Drużyna M Ptk
1. Leśnik Osiecznica 17 39
2. KS Stare Jaroszowice 17 37
3. Rybak Parowa 17 30
4. Twardy Świętoszów 17 30
5. Górnik Węgliniec 17 30
6. LKS Ocice 17 28
7. GKS Iwiny 17 27
8. GKS Tomaszów Bolesławiecki 17 26
9. LZS Brzeźnik 17 24
10. LZS Łaziska 17 24
11. Orzeł Gościszów 17 16
12. Sparta Zebrzydowa 17 11
13. GKS Gromadka 17 11
14. KS Łąka 17 1
powered by © Tabelkownik 1.5

[ Więcej ]
Ostatnia kolejka
17. kolejka
13 kwietnia, 16:00
GKS Tomaszów Bolesławiecki       GKS Gromadka
GKS Tomaszów Bolesławiecki 3 : 0 GKS Gromadka
Następny mecz
18. kolejka
28 kwietnia, 11:00
Sparta Zebrzydowa       GKS Tomaszów Bolesławiecki
Sparta Zebrzydowa - : - GKS Tomaszów Bolesławiecki
Bieżąca kolejka
13-04-2019
16:00GKS Tomaszów BolesławieckiGKS Tomaszów Bolesławiecki3 : 0GKS GromadkaGKS Gromadka
vo
17:00LKS OciceLKS Ocice4 : 2LZS ŁaziskaLZS Łaziska
14-04-2019
 KS Stare JaroszowiceKS Stare Jaroszowice3 : 0KS ŁąkaKS Łąka
15:00GKS IwinyGKS Iwiny2 : 1Rybak ParowaRybak Parowa
15:00Górnik WęgliniecGórnik Węgliniec1 : 1Orzeł GościszówOrzeł Gościszów
15:00LZS BrzeźnikLZS Brzeźnik2 : 2Twardy ŚwiętoszówTwardy Świętoszów
15:00Leśnik OsiecznicaLeśnik Osiecznica9 : 1Sparta ZebrzydowaSparta Zebrzydowa

[ Więcej ]
Partnerzy
Urząd Gminy Warta Bolesławiecka

Sklep

Fundacja KGHM Polska Miedź

Szybkie linki
GKS Raciborowice Iskra Łagów BKS Bobrzanie Bolesławiec

OZPN Jelenia Góra jg24.pl Sport jeleniogórski Nowiny Jeleniogórskie - piłka nożna
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
2,781,715 unikalne wizyty