Listopad 13 2019 21:55:15
Majdan Bolesławice - GKS Tomasżów 2-9
Sezon kończymy wygraną z Majdanem Bolesławice 2-9. Wynik otworzył Wojciech Bojanowski wykorzystując zagranie Olafa Kalety. Gospodarze zaskoczyli skuteczna grą w ofensywie i kilka chwil pózniej było już 2-1 dla Majdanu. GKS jednak zmobilizował się i dołożył kolejne trafienia. Ostatecznie Tomaszów wygrał zasłużenie 2-9. Warty odnotowania jest debiut w drużynie seniorskiej Dominika Witowskiego.
Niestety w przyszłym sezonie nie zagramy w Bolesławicach, które już wcześniej straciły szanse na utrzymanie w A klasie.
Ostatecznie zakończyliśmy sezon na 7 miejscu z dorobkiem 46 punktów. Pierwsze miejsce w tabeli i awans do klasy okręgowej wywalczył KS Stare Jaroszowice. Druga lokatę rzutem na taśmę zdobyła Sparta Zebrzydowa, wykorzystując potknięcie TS Parzyce w meczu z Brzeznikiem (remis 1-1) Jest to o tyle istotne, gdyż 2 miejsce najprawdopodobniej także będzie premiowane awansem do okręgówki. Ostatnie miejsce na podium przypadło Chrobremu Nowogrodziec. Co ciekawe trzy zespoły z jednej gminy tj. Parzyce, Nowogrodziec i Zebrzydowa uzyskały dokładnie po 54 punkty a o końcowej kolejności zadecydowała mini tabela uwzględniająca mecze bezpośrednie pomiędzy tymi drużynami. Gratulujemy sukcesu najlepszym ekipom. Niestety ligę muszą opuścić dwie drużyny. Poza Majdanem Bolesławice będzie to ekipa Rybaka Parowa. Jeden z beniaminków otarł się o awans do okręgówki, natomiast drugi po roku wraca do serie B.
Po rocznej przerwie ponownie zagramy w lidze z GKS Iwiny. Sąsiedzi w dobrym stylu wygrali serie B i wracają do A klasy. Do świetny sukces na 20-lecie klubu. Kto będzie drugim beniaminkiem okaże się nieco pózniej. Być może do gry wrócą seniorzy BKS Bolesławiec, którzy mogli by wystartować w A klasie.

Do rozegrania został jeszcze tradycyjny Turniej o Puchar Wójta Gminy Warta Bolesławiecka. Początek w sobotę o godz. 13:00 w Iwinach. Zbiórka w szatni o 12:00

trening w piątek o 18:00