Grudzień 10 2018 10:38:50
GKS Tomasżów - Górnik Wegliniec 2-3 (0-2)
Tuż przed meczem miała miejsce mała uroczystość, podczas której kapitan drużyny przekazał naszemu sekretarzowi klubu, Panu Janowi Malinowskiemu Srebrną Odznakę Honorową Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Pan Jan działa w zarządzie klubu nieprzerwanie od lat dziewięćdziesiątych. Dziękujemy za wszystko co do tej pory zrobił dla naszego stowarzyszenia, życząc jednocześnie dalszej owocnej współpracy, zdrowia i pomyślności w życiu osobistym.

Kibice w Tomaszowie byli świadkami bardzo widowiskowego spotkania. Do przerwy Górnik prowadził 2-0 po bramkach Piotra Budzińskiego i Jakuba Treli. Wydawać by się mogło że gospodarze, którzy w pierwszej połowie stworzyli okazji jak na lekarstwo, już się nie podniosą. Nic bardziej mylnego. Zaraz po zmianie stron bramkę kontaktową zdobył Mateusz Rejman, który w przerwie zmienił niedysponowanego Krzysztofa Kurleja. Trafienie dało gospodarzom sporo wiary. Świetną okazje do wyrównania mieli Marcin Kubuś oraz Andrzej Skóra, ale piłka nie mogła znależć drogi do siatki. W 77 minucie wyrównał z rzutu wolnego Łukasz Kopeć. GKS zaczął grać bardzo ofensywnie, co skutkowało sytuacjami bramkowymi m.in. Wojtka Bojanowskiego ale również powodowało zagrożenie kontratakami gości. Stare piłkarskie powiedzenie mówi że niewykorzystane okazje się mszczą. Tak było i tym razem. Jakub Trela na minutę przed końcem uderzył precyzyjnie w okienko, nie dając szans na obronę. Punkty co prawda pojechały do Węglińca, ale druga połowa meczu wyglądała dobrze, w końcu zaczęliśmy stwarzać więcej sytuacji bramkowych. Na uznanie zasługuje dobra praca sędziów.

trening: wtorek, piątek o 18:00

juniorzy zbiórka w sobotę o 13:30, wyjazd do Otoku