Wrzesień 19 2019 11:34:13
Sparta Zebrzydowa - GKS Tomaszów 3-1, (1-0)
W ubiegły weekend obie nasze drużyny, osłabione kadrowo ze względu na choroby i kontuzje, nie zdobyły punktów. Seniorzy przegrali w Zebrzydowej 3-1, choć zagrali dużo lepiej niż tydzień wcześniej z Łaziskami. Padający deszcz i grząskie, błotniste boisko nie sprzyjały finezyjnej grze, była jednak walka i zaangażowanie. GKS po faulu na Krzysztofie Kurleju zyskał około 28 minuty rzut karny. Golkiper gospodarzy wyczuł jednak intencje samego poszkodowanego i wybronił zarówno jedenastkę jak i efektownie dobitkę strzeloną w drugi róg. Chwilę póżniej Krzysztof ze względów zdrowotnych musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Dawid Kubuś. Sparta zmotywowana obronionym karnym mogła szybko odpowiedzieć bramką. Na szczęście piłka trafiła w słupek a także dobrze asekurował Krystian Sudół.
Niestety przed przerwą gospodarze wyszli jednak na prowadzenie. Choć w dość dyskusyjnych okolicznościach. Zawodnik Sparty przyjmując piłkę dotknął ją ręką, po czym oddał strzał na bramkę GKSu. Goście stanęli reklamując rękę a piłka po rykoszecie wpadła przy słupku. Niestety sędzia nie zauważył przewinienia.
Po zmianie stron pierwsze 10 minut należało do Sparty, która szybko podwyższyła wynik do 3-0. Potem oddała nieco inicjatywy. W ostatniej minucie rzut wolny dla Tomaszowa wykonywał Łukasz Szewczyk. Po jego strzale jeden z zawodników gospodarzy strzelił w zamieszaniu do własnej siatki.

treningi: wtorek i piątek o 18:00
zbiórka na mecz juniorów z Piastem Wykroty w sobotę o 14:00