Grudzień 11 2018 03:36:58
Sukces juniorów!
Nasza drużyna juniorów wygrała Halowy Turniej Piłkarski o mistrzostwo powiatu bolesławieckego.

Los sprawił, ze trafiliśmy do grupy B z Chrobrym Nowogrodziec, który był rozstawiony, LZS Brzeznik i LKS Ocice. W grupie A grali także rozstawiony BKS Bolesławiec, Leśnik Osiecznica, LKS Kraśnik Dolny i Jawa Otok.
Turniej zaczęliśmy od porażki 0-1 z LKS Ocice. Rywale wykorzystali nasz błąd w ustawieniu. Pózniej próbowaliśmy odrobić straty indywidualnymi akcjami ale niewiele z tego wychodziło.
Na drugi mecz trener zmienił taktykę a i zaszła zmiana w ustawieniu. Wojtek Bojanowski stanął w bramce a w polu zagrał Krystian Sudół. Wojtek na pozycji bramkarza spisywał się świetnie a Krystian wniósł sporo ożywienia w grze. W pojedynku z Brzeznikiem wynik otworzył Sebastian Kowal. Na 2-0 szybko podwyższył Krystian po sprytnie rozegranym aucie. Wynik 3-0 ustalił kapitan Olaf Kaleta. Na uspokojenie gry pozwoliło wejście Pawła Kubusia. Poziom w grupie był bardzo wyrównany i do ostatniego meczu nie wiadomo było kto awansuje. W trzecim meczu (z Chrobrym) zremisowaliśmy 1-1 a świetnym rajdem i indywidualną akcją popisał się Olaf. Trzy drużyny po fazie grupowej miały po 4 punkty, a Nowogrodziec trzy po 3 remisach. O miejscach przed fazą pucharową zadecydowały zdobycze bramkowe a te u nas wyglądały najlepiej. Z drugiego miejsca z naszej grupy awansował LKS Ocice. W grupie A po fazie grupowej najlepszy był Leśnik Osiecznica przed Jawą Otok.
W półfinale zmierzyliśmy się z Otokiem. Tym razem zwycięstwo dała nam bramka Olafa ale cała drużyna zagrała dojrzale, zmieniając co rusz ustawienie, raz w ataku grał Dawid Kubuś, na zmianę z Olafem i Krystianem, ze skrzydła próbował wchodzić Sebastian. A potem skutecznie broniliśmy korzystnego rezultatu. W finale zrewanżowaliśmy się za pierwszy mecz grupowy LKS Ocicom i wygraliśmy 1-0 po trafieniu Krystiana Sudół. W meczu o 3 miejsce Otok pokonał Leśnika Osiecznica. To był dobry wyrównany turniej ze sportową rywalizacją. Brawo chłopaki !!!
1. KS Stare Jaroszowice 13 31
3. Leśnik Osiecznica 13 27