Listopad 15 2019 09:36:23
GKS Tomaszów - Majdan Bolesławice 2-1
Początek spotkania wyrównany. Pierwszą bramkę dla Tomaszowa wypracował Daniel Mandżak, który wykazał się świetnym pressingiem i przejął piłkę rozgrywaną przez obronę gości. Daniel zagrał do Tomasza Budas, który z kolei wszedł w pole karne mijając linię obrony. Obrońca Majdanu nie zdążył z interwencją i faulował Tomka. Sędzia wskazał na rzut karny a jedenastkę dość szczęśliwie wykonał Krzysztof Kurlej. Brzemienna w skutkach była sytuacja z 27 minuty gdzie w dość kontrowersyjnych okolicznościach drugą żółtą kartkę ujrzał Tomasz Tomaszunas. Kontrowersyjnych dlatego, że sam po tym jak oddał strzał został sfaulowany przez golkipera. Sędzia ocenił inaczej. Inna sprawa że z sędzią nie ma co dyskutować. Kontuzja Tomka jest na tyle poważna, że z pewnością wyeliminuje go z gry w najbliższym czasie.

GKS grając w dziesięciu dobrze się bronił. Majdan wyrównał w drugiej połowie także po rzucie karnym. W 80 minucie zmęczonego Tomka Budas zmienił Dariusz Horochowski. Jedna akcja z udziałem tego zawodnika przesądziła o końcowym wyniku. Mirek Hałka mocnym wykopem zagrał wprost na plecy Darka. Ten widząc, że bramkarz wyszedł na przedpole, natychmiast uderzył pod poprzeczkę. 2-1 dla Tomaszowa. Drugą świetną akcję zainicjował Krzysztof Kurlej, który zrobił rajd przez pół długości boiska i dośrodkował na piąty metr. Niewiele zabrakło aby Darek wykończył całą akcję.
Gratulacje dla całej ekipy za charakter! To była Drużyna przez duże D!

Hałka, Bąk, Kizyma, M. Kubuś, Tur, Tomaszunas, Mandżak, Skóra, R. Szewczyk (Bojanowski), Kurlej (Kaleta), Budas (Horochowski)

Bramki:
Kurlej, Horochowski

Trening:
juniorzy środa o 17:00
seniorzy środa, piątek o 17:30

juniorzy zbiórka w sobotę o godz 14:00. Mecz z Leśnikiem Osieccznica
seniorzy zbiórka w niedzielę o 12:45, wyjazd do Gromadki.